$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2016

הוועידה לעסקים קטנים

"בעלי העסקים הקטנים והבינוניים חייבים לסייע לאוכלוסיות בסיכון"

יו״ר קרן דואליס להשקעות חברתיות חנוך ברקת סיפר על פעילות הקרן המסייעת לעסקים חברתיים ונתן כדוגמא נער שלמד לבשל במסגרת התוכנית וכיום מנהל מסעדה בשוק הכרמל

אביב גוטר 14:5328.03.16

"פעילות עסקית משגשגת ותרומה לחברה היו לאורך שנים עולמות די נפרדים שהקשר היחיד ביניהם היה דרך תרומות. היום אנו רואים יותר ויותר עסקים שמשלבים אוכלוסיות חלשות כחלק אינטרגלי בפעילות העסקית שלהם אולם כיום מי שנוטל חלק בכך הם בעיקר החברות הגדולות". את הדברים אמר חנוך ברקת, יו"ר קרן דואליס להשקעות חברתיות בוועידת העסקים קטנים והבינוניים של "כלכליסט".

חנוך ברקת חנוך ברקת צילום: צביקה טישלר

 

קרן דואליס הוקמה כעמותה ששמה לעצמה מטרה חברתית לקדם השקעה וליווי עסקים חברתיים בתחום הכשרה ותעסוקה של אוכלוסיות מוחלשות. בפועל, הקרן מסייעת לעסקים חברתיים שמוקמים למטרת רווח, אבל מוותרים על מיקסום הרווח הכלכלי לטובת הפעילות החברתית ומאמינה כי ניתן לחתור לאיזון בין המטרות העסקיות למטרות החברתיות. ברקת סיפר על נאור כהן, כיום בן 28, שלמד לבשל באמצעות שיעורים שקיבל מהעובדת הסוציאלית שהוצמדה אליו וכעבור עשר שנים הוא פתח מסעדה בשוק הכרמל שבה הוא מבשל אוכל ביתי.

 


 

"לולא התכנית, ייתכן והיינו רואים את נאור במקומות אחרים, וכמוהו יש עוד מאות נערים שעובדים בעסקים שהחליטו לחרוט על דגליהן להעסיק אוכלוסיות חלשות", מספר ברקת ומוסיף כי בעלי העסקים הקטנים והבינוניים מחויבים לעשות מעשה למען החברה ולסייע לאותן אוכלוסיות בסיכון משום שהן מהוות חלק בלתי נפרד מהקהילה שלהן, אחרת לא יהיה מי שיעשה זאת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x