$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2016

רו"ח יעקב גמליאל: "אין מחנק אשראי לעסקים קטנים"

מנהל המחלקה לעסקים קטנים ב-KPMG סומך חייקין, אמר בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט", כי רק 1.7% מקרב העסקים שנסגרו עשו זאת בשל העדר מקורות מימון

עמרי מילמן 13:2928.03.16

"אני רוצה לנפץ את המיתוס שיש מחנק אשראי לעסקים קטנים", כך אמר רו"ח יעקב גמליאל, מנהל המחלקה לעסקים קטנים ב-KPMG סומך חייקין בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

 

לדבריו, "בדו"ח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, הם נשאלו מה החסמים שעומדים - 25% אמרו שאין כלל חסם פיננסי, 29% אמרו רווחיות נמוכה אולם רק 9% ציינו כי העדר מקורות מימון כחסם".

רו״ח יעקב גמליאל, ראש תחום עסקים קטנים ובינוניים ב-KPMG סומך חייקין רו״ח יעקב גמליאל, ראש תחום עסקים קטנים ובינוניים ב-KPMG סומך חייקין צילום: צביקה טישלר

 

עוד הציג גמליאל כי "מקרב העסקים שנסגרו בישראל 1.7% ציינו כי הגישה למימון גרמה להם לסגור את העסק".

 

גמליאל עמד על הבדל גדול בין עסקים קטנים וזעירים לבין עסקים בינוניים: "30% מהעסקים הקטנים בישראל שקלו לסגור את העסק, לעומת זאת, רק 6% מהעסקים הבינוניים שקלו לעשות זאת. למרות היכולת של הבינוניים לגדול ולהתפתח, הניסיון והרפרטואר שלהם, חשבתי שדווקא לעסקים קטנים יש לשנות מסלול ולהשתנות, ממש כמו סירת מירוץ קטנה. אולם הנתונים דווקא הפוכים, דווקא 34% מהעסקים הבינוניים שקלו להכניס מוצרים חדשים לעומת 22% מהעסקים הקטנים".

 

גמליאל ציטט את ליאונרדו דה וינצ'י שאמר כי החיים הם די פשוטים, אתה עושה דברים מסוימים, רובם נכשלים, חלקם עובדים. אם זה עובד - אחרים מעתיקים במהירות, אז אתה עושה משהו אחר. "הטריק", סיכם גמליאל, "הוא לעשות משהו אחר".

 


בטל שלח
    לכל התגובות
    x