$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2016

"בשנת 2015 - כל 4 שניות ישראלי מכר ב-ebay"

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של ebay ישראל, אמר בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט", כי המוצר הנמכר ביותר מישראל הוא טבעות אירוסין

מאיר אורבך 11:5628.03.16

בתוך שלוש שנים הסחר ב-ebay של ישראלים גדל פי שלושה. יש לנו עשרות אלפי סוחרים ישראלים שמוכרים דרכנו", אמר אלעד גולדנברג מנהל הפעילות העסקית של ebay ישראל בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

 


 

לדבריו "בשנת 2015 נמכרה סחורה באתר שלנו ב-85 מיליארד דולר ב-197 שווקים ברחבי העולם. המוצר הכי נמכר מישראל הוא טבעות אירוסין. בישראל יש צמיחה עצומה. ב-2013 בכל 50 שניות ישראלי מכר מוצר לחו"ל, ב-2014 היה כל 14 שניות ב-2015 כל 4 שניות. היקף הכסף שילש את עצמו בשלוש שנים באותה תקופה. כיום למעלה מ-1.5 מיליון אמריקאים מתפרנסים מ-ebay וכ-7,000 ישראלים עושים זאת.

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של Ebay ישראל אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של Ebay ישראל צילום: צביקה טישלר

 

גולדנברג נתן כמה דוגמאות של סוחרים ישראלים מצליחים ב-ebay: "מוכר אופניים מרעננה הבין שיש לו מחיר טוב מהיבואן והוא מוכר את החלקים שהוא מייבא ועדיין מרוויח. ישראלי מירושלים קונה ברשתות קמעונאיות את השעונים של שנה שעברה ומוכר אותם ברשת. הוא קונה סטוק בהנחה ומוכר אותם ברשת אחד אחד. סוחרת שקנתה 30,000 תכשיטים ב-ebay ומוכרת אותם בקניון כשהיא ממתגת אותם מחדש".

 

גולדנברג הדגיש כי הוא רואה בתחום העיצוב פעילות רבה של ישראלים שמציעים סחורה ייחודית ב-ebay. בנוסף, יש תחומים שהם בצמיחה לסוחרים ישראלים - טיולי שטח, יהלומים ותכשיטים, צעצועים ומוצרי תינוקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x