שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
צרכנות פיננסית

גופים מוסדיים יעניקו יחד עם הבנקים הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים

בניסיון להגדיל את התחרות על מתן אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, נבחרו במכרז ארבע קבוצות משותפות לבנקים ולמוסדיים שיעמידו הלוואות בערבות המדינה. היקף האשראי בקרן הוגדל ב-6.6 מיליארד שקל

רעות שפיגלמן 13:0617.01.16
החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו הכריזה היום (א') על הקבוצות הזוכות במכרז להעמדת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. המכרז דרש לראשונה הקמת קבוצות משותפות לבנקים ולגופים מוסדיים. לפי האוצר המטרה היא הגברת התחרות על מתן אשראי לעסקים, ובהתאם, רק אחד משני הבנקים הגדולים יכול היה להיבחר כזוכה.   

 

לפי האוצר, כ- 43% מסך היקף האשראי לעסקים צפוי להגיע מהגופים המוסדיים, אשר יקבלו את ערבות המדינה להלוואות שיעמידו לעסקים קטנים ובינוניים. ועדת המכרזים בחרה בארבע הקבוצות הבאות: קבוצה ראשונה - בנק מזרחי-טפחות אלטשולר שחם והפניקס, קבוצה שניה - בנק אוצר החייל ומיטב דש, קבוצה שלישית - בנק מרכנתיל דיסקונט ועמיתים (מבטחים וקרן מקפת), וקבוצה רביעית - בנק לאומי ומנורה.

 

משה כחלון, שר האוצר משה כחלון, שר האוצר צילום: אלכס קולומויסקי

 

בנוסף, בקרן הוכנסו שינויים כמו למשל, פתיחת מסלול השקעות בתעשייה במסגרתו יועמדו הלוואות לתקופה ארוכה של 12 שנים בגובה של עד 90% מסכום ההשקעה הנדרש. היקף האשראי בקרן צפוי לעמוד על כ-6.6 מיליארד שקל בשלב הראשון, כאשר למדינה שמורה הזכות להרחיב את היקף האשראי במספר פעימות.

 

עד היום העמידה הקרן הקיימת, המופעלת על ידי המערכת הבנקאית בלבד, הלוואות בהיקף מצטבר של למעלה מ-7.2 מיליארד שקל על פני ארבע שנים, ליותר מ-15 אלף עסקים קטנים ויותר מ-900 עסקים בינוניים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x