$
כנס התנהלות פיננסית
כנס התנהלות פיננסית דצמבר 2015

"דור המילניום נוטה יותר לסמוך על הבנק כמקור מידע בזכות השירותים הדיגיטליים"

אבי כוכבא, משנה למנכ״ל וממונה על חטיבת טכנולוגיה ומחשוב בבנק הפועלים, אמר בכנס התנהלות פיננסית נכונה בעידן הדיגיטלי כי סקרים מלמדים שרוב הלקוחות רואים את הבנק כגורם שעליו הם יכולים לסמוך, גם במתן המידע וגם בייעוץ"

אלירן מלכי 13:3114.12.15

"בשנה האחרונה נתוני הדיגיטל הם מהמרשימים ביותר שידענו עד היום עם יותר מיליארד משתמשים בפייסבוק, 6 מיליארד סרטוני יוטיוב ועשר מיליארד הודעות וואטסאפ בכל חודש. כל הנתונים הללו הם עוד הוכחה שהעולם שאנו מכירים כיום הוא עולם דיגיטיל והדבר מתבטא בכל תחום בחיינו. בעולם הבנקאות מעידים כי החדירה הטכנולוגית היא בלתי נמנעת והם עדים לעלייה במספר הלקוחות הצורכים את שירותי הבנק באופן דיגיטלי", כך אמר היום (ב') אבי כוכבא, משנה למנכ״ל וממונה על חטיבת טכנולוגיה ומחשוב בבנק הפועלים, בכנס התנהלות פיננסית נכונה בעידן הדיגיטלי של "כלכליסט" ובנק הפועלים בת"א.

 


 

"לקוחות הבנקים נחשפים לכמויות מידע אדירות הזמינות ונגישות להם באופנים שנחשבו למדע בדיוני לפני עשורים מעטים. אבל לא כולם, ואפילו לא רובם, יודעים איך לנצל מידע זה בצורה מיטבית", אמר כוכבא. "חשוב לציין שדווקא אנשים צעירים, אלה המכונים דור המילניום, נוטים לסמוך על הבנק כמקור מידע וייעוץ למוצרים ולשירותים פיננסיים יותר מאשר המבוגרים. אולי ניתן ללמוד מכך שהשימוש התכוף והמובן מאליו באמצעים דיגיטליים, שמאפיין בני דור זה, וקבלת שירות יעיל באמצעותם - מגביר את האמינות של הבנק בעיני המשתמשים באמצעים אלה".

 

אבי כוכבא, מנהל חטיבת מחשוב וטכנולוגיה בבנק הפועלים אבי כוכבא, מנהל חטיבת מחשוב וטכנולוגיה בבנק הפועלים צילום: אריאל שרוסטר

  

כוכבא אמר כי עפ"י סקרים, 53% מהאוכלוסייה מודאגים ממצבם הפיננסי לאחר שיפרשו לגימלאות, 75% מעוניינים בסיוע נוסף בתכנון הפיננסי שלהם, 61% מעידים כי בעיות פיננסיות משפיעות לרעה על הביצועים שלהם בעבודתם, ולא פחות מ-97% רואים בחינוך פיננסי חלק רב ערך בחבילת התגמולים לעובד.

 

"מכל הנתונים האלה עולה בבירור שהלקוחות שואפים לקבל מידע פיננסי, הכולל גם הסברים ויעוץ, מגורם אמין. ואין זה מפתיע שרובם רואים את הבנק כגורם שעליו הם יכולים לסמוך, גם במתן המידע, וגם בתהליך הפיכת המידע לידע, וגם בייעוץ כיצד לנצל וליישם ידע זה", אמר כוכבא.

 

לפני כחודשיים ערך בנק "הפועלים" תחרות פנימית בין כל עובדי הבנק שמטרתו למצוא רעיונות לפיתוחים חדשים בתחום הטכנולוגי. הפרויקט שזכה במקום הראשון בתחרות היה יישום לחינוך פיננסי לדור הצעיר בשם "דן חכם" - קופת חיסכון וירטואלית. לדברי כוכבא, בימים אלו הבנק עורך תחרות אפליקציות למפתחים חיצוניים המאפשר להם לקבל גישה למאגרי מידע וליכולות שיש לבנק עצמו, תחת מעטפת אבטחת המידע והפרטיות הנדרשת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x