שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בונים קריירה ומשפחה

פתרון ליוקר המחיה? עבר לגור במשרד למשך 500 יום

תושב לוס אנג'לס מצא דרך מקורית לחסוך כסף לאחר שנקלע למשבר כלכלי. הוא ישן על מזרון מתנפח בקיוביקל שלו ומספר שאיכות החיים שלו השתפרה ושהצליח לחסוך 20 אלף דולר

שירות כלכליסט 16:2431.10.15

בקיץ 2012 תושב לוס אנג'לס,בשם הבדוי טרי קיי, עזב את דירתו בעיר ועבר להתגורר במשרד בו עבד, משום שלא יכול היה עוד להרשות לעצמו לשלם את שכר הדירה. את סיפורו כתב בבלוג בשם הבדוי כי ביקש להסתיר את העובדה שישן בקיוביקל שלו במשך למעלה משנה.

 

השכירות באזור מרכז לוס אנג'לס היא מהגבוהות בארצות הברית, ועומדת בממוצע על 1,300 דולר בחודש. בעוד שהשכירות בערים מרכזיות אחרות כגון סן פרנסיסקו וניו יורק גבוהה גם כן, הרי שהמשכורות הממוצעות בהן גבוהות יותר מבלוס אנג'לס. מחקר מאוניברסיטת קליפורניה מראה כי תושבי לוס אנג'לס מוציאים כמעט מחצית מהכנסתם (47%) על שכר דירה.

 

 

טרי קיי מסביר בבלוג שלו כי על אף שעבד בשתי משרות במשך 60 שעות בשבוע, הרי שבשל גניבת זהות, חשבון נפוח מטיפול שעבר בבית חולים, החזרי הלוואות סטודנטים ותשלומים על רכב, הוא לא יכול היה כבר להרשות לעצמו לשכור דירה.

 

המשרד בו עבד היה בבניין שהיה ריק בשעות הלילה וכך גם השכונה בה שכן. לאחר שעבר לישון על מזרון מתנפח במשרדו, איכות חייו למעשה השתפרה, הוא אומר. הוא הצליח לחסוך 20 אלף דולר ולפנות זמן וכסף לנסיעות ותחביבים. במשוב השנתי שלו קיבל מחמאות מהבוס על השיפור באיכות עבודתו ובמצב רוחו.

 

מזרון מתנפח במשרד. הצליח לחסוך 20 אלף דולר ב-500 יום מזרון מתנפח במשרד. הצליח לחסוך 20 אלף דולר ב-500 יום צילום: flickr, specialist search

 

גם כאשר הייתה לו הזדמנות לעבור לגור בדירה עם שותף הוא החליט לוותר ולהמשיך לגור במשרד: "לאחר שגרתי למעלה משנה בלי לשלם שכירות הבנתי שאני מעריך את ההוצאות שלי בצורה שונה. נראה לי שהוצאה של למעלה מאלף דולר בחודש על סעיף הדיור בלבד היא לא נכונה. הצעות הדיור שעמדו בפני היו גרועות. לכל אחת מהן הייתה רשימה של מגרעות - יחידת דיור ישנה בלי חניה, קירות דקים או מרחק גדול ממקום העבודה. מה ששבר אותי היה תחושת ה'מגיע לי' של בעלי הדירות. הם התנהגו כאילו אני עושה להם טובה שאני נותן להם יותר מ-40% מההכנסה שלי עבור חורבה. ההרגשה הייתה שהעסקה היא תמיד לא מאוזנת לטובת בעלי הדירות", הוא כתב בבלוג שלו.

 

כאשר החברה בה עבד נקלעה לקשיים הוא פוטר בסבב הפיטורים הראשון. "אמנם איבדתי את ביתי ועבודתי, אך הצלחתי לחסוך 20 אלף דולר של הוצאות מחיה ו-216 שעות של נסיעה לעבודה וממנה", כתב. כיום הוא מתגורר בקרוואן המחובר למשאית ועובד 20 שעות בשבוע במספר עבודות במשרה חלקית.

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x