שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מתבססים בקריירה

יודעים כמה עמלות אתם משלמים לבנק? כך תוכלו לחסוך

השוו את התנאים שאתם מקבלים בבנק עם בנקים אחרים, בחנו אפשרות להצטרף לאחד ממסלולי העמלות הקיימים ובידקו כמה עולה לכם כרטיס האשראי - עמלות גבוהות בבנקים וחברות האשראי אינן גזירה משמים

ליאורה הירשהורן 11:2211.10.15

נוהגים לערוך השוואות מחירים של סלי קניות ומוצרים בסופר, בודקים היכן ניתן לקצץ בהוצאות הסלולר והאינטרנט? הנה עוד אפיק שכדאי לבדוק – העמלות שאנו משלמים על ניהול חשבון הבנק וכרטיסי האשראי שלנו.

 

כך תתנהלו מול הבנק וחברת כרטיסי האשראי ותחסכו בהוצאות העמלות:

 

1. השוו בין התנאים המוצעים לכם בבנק הנוכחי לבנקים אחרים. סקר השוק יאפשר לכם לבדוק האם מחיר השירותים שאתם משלמים הוא הנמוך ביותר שאתם יכולים לקבל. אם ראיתם שאתם יכולים להשיג בבנק אחר תנאים טובים יותר, אל תהססו לנהל משא ומתן לתנאי הניהול בחשבון עם הבנק הנוכחי. אם אתם לא מסופקים ממה שהבנק הנוכחי מציע, שקלו את המעבר לבנק אחר. יחד עם זאת, המחיר הוא לא הדבר היחידי שיש לשקול בעת מעבר לבנק אחר. מומלץ לשים לב גם לשירותים המקוונים שהבנק מציע לכם, פריסת הסניפים, שעות הפתיחה וזמינות הבנק, יחס מקצועי מצוות הבנק ועוד. אם בכל זאת החלטתם לנייד את חשבון הבנק, דעו כי יש לכם זכויות ולבנק יש חובות להבטחת מעבר פשוט ומהיר. קראו איך מעבירים חשבון מבנק אחד לאחר באתר האוצר שלי.

 

2. בחנו את האפשרות להצטרף לאחד ממסלולי העמלות שהבנק שלכם מציע. הצטרפות למסלול העמלות יכולה להוזיל משמעותית את העמלות שאתם משלמים מדי חודש עבור פעולות בערוצים השונים (ערוץ ישיר באינטרנט, מסוף וטלפון ופעולות מול הפקיד). לפי הנחיות בנק ישראל, מחויבים הבנקים להציע שני מסלולי עמלות בתשלום חודשי קבוע: מסלול בסיסי הכולל עד 10 פעולות בערוץ הישיר ועד פעולת פקיד אחת שמחירו המפוקח לא יעלה על 10 שקל; מסלול מורחב הכולל עד 50 פעולות בערוץ הישיר ועד 10 פעולות פקיד. היעזרו במחשבון מסלולי עמלות באתר של בנק ישראל שיסייע לכם להשוות ולבחור באפשרות המתאימה והזולה ביותר – מסלול בסיסי, מורחב או תשלום עבור כל פעולה ללא בחירת מסלול. קראו עוד על מסלולי העמלות באתר האוצר שלי.

 

כמה אתם משלמים כדי למשוך את הכסף שלכם? כמה אתם משלמים כדי למשוך את הכסף שלכם? צילום: גדי קבלו

 

3. בדקו זכאות להטבות ותנאים מועדפים בבנק. אם אתם שייכים לקבוצת לקוחות בשלב חיים מסוים (חיילים, סטודנטים, גמלאים וכו') או מאוגדים דרך מקום עבודה (עובדי מדינה, משרתי קבע ופורשי צה"ל, חברות מסוימות וכו') או דרך חברות במועדון צרכנים כלשהו, אתם זכאים להטבות שונות בבנק. מעבר להטבות והנחות אישיות, כדאי להיות מודעים להטבות ומבצעים כלליים שהבנק מעניק ללקוחותיו ולבחון את כדאיותם.

 

4. השוו בין עלות כרטיס האשראי שברשותכם ובין עלותם של כרטיסי אשראי המונפקים על ידי חברות כרטיסי האשראי ישירות. כך, אולי, תוכלו לחסוך סכום נוסף בכל חודש. כמו כן, בדקו האם שייכות לקבוצת לקוחות (שלב בחיים, מקום העבודה או מועדון צרכנות) מקנה לכם הטבות בכרטיס האשראי. אם יש ברשותכם כרטיסים לא פעילים, החזירו אותם למנפיק וחסכו בעמלות מיותרות.

 

5. השתמשו באמצעי התשלום המתאים ביותר לכם. לכל אמצעי תשלום יתרונות וחסרונות, המתורגמים לעלות ונוחות עבורכם. לפני כל תשלום על רכישה או שירות, חשוב לבחור את אמצעי התשלום המתאים ביותר לצורך אותה פעולה. למשל, המזומן הוא הכי זמין ופשוט והיתרון בו שהוא מתקבל בכל מקום ובכל מצב, אבל אין הגנה מפני גניבה ולרוב לא ניתן להסתובב עם סכומי כסף מזומן גבוהים לעסקאות גדולות. לחלופין, צ'ק מאפשר לכם שליטה מלאה על גובה הסכום ומועד התשלום בניגוד לאשראי, אבל בניגוד לאשראי לא ניתן לבדוק בעת ביצוע התשלום את מצב החשבון ולוודא שיש כיסוי לתשלום. אם נתתם שיק ללא כיסוי, הבנק עשוי להחזיק את החיוב, לחייב אתכם בעמלה בגין החזרת הצ'ק ואף להגביל את החשבון שלכם.

 

6. השתדלו להשתמש בעסקת תשלומים רק במקרים מתאימים. על אף שאפשרות התשלומים נשמעת אטרקטיבית, זכרו שאין בה הקלה ממשית. בעסקת תשלומים גובות חברות כרטיסי האשראי ריבית עבור כל תשלום ולכן פיצול עסקה למספר תשלומים אינו כדאי תמיד.

 

היכנסו לקרוא עוד על התנהלות מול הבנק באתר האוצר שלי.

 

הכותבת היא סגנית בכירה לממונה על שוק ההון במשרד האוצר ואחראית על קידום חינוך פיננסי במסגרת "האוצר שלי".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x