$
בונים קריירה ומשפחה

סימן להאטה? פיות השיניים מחלקות פחות כסף

סקר בארה"ב מצא כי ילדים מקבלים בממוצע 3.19 דולר על כל שן חלב שנופלת, ירידה לעומת השנה שעברה. עבור כל שיני החלב שלו, ילד אמריקאי צפוי להרוויח 64 דולר

שירות כלכליסט 14:1918.08.15

האם מצבם הכלכלי של משפחות אמריקאיות הורע? סקר חדש בארה"ב מצא כי חל קיצוץ בסכום הכסף אותו מחלקות פיות השיניים לילדים שמאבדים את שיני החלב. על פי סקר פיות השיניים שערכה חברת האשראי ויזה עולה כי הילדים האמריקאים מקבלים 3.19 דולר בממוצע על כל שן שנופלת, מדובר בירידה של 24 סנט לעונה השנה שעברה. זו גם השנה השנייה ברציפות שבה מחירי שיני החלב בירידה.

על פי הנתונים העדכניים, ילד אמריקאי ממוצע יכול לצפות להרוויח 64 דולר מכלל שיני החלב שלו. "פיית השיניים סוף סוף החלה בתהליך הנחיתה על הארץ", הגיב נאט סילין, מנהל החינוך הפיננסי בוויזה. בחברה לא העריכו מה השווי הכולל של שוק שיני החלב מתחת לכריות, או כמה הוא תורם לכלכלה האמריקאית, אך אין ספק כי מדובר בעסק רציני. ב-2010 שווי ההון של פיית השיניים הוערך על ידי מגזין פורבס כעומד על 3.9 מיליארד דולר, בדירוג של הדמויות הבדיוניות העשירות ביותר.

 

נתונים: ויזה נתונים: ויזה

 

הסקר של ויזה נערך מוקדם יותר בקיץ והשתתפו בו 4,027 משתתפים שרואיינו דרך הטלפון. ענקית כרטיסי האשראי מצאה שהתעריפים משתנים בהתאם לרמת הכנסה, דת והאם מדובר בפייה אישה או פייה גבר. לדוגמה, האמהות דיווחו על פרס ממוצע של 2.87 דולר בעוד שהאבות היו נדיבים יותר וחילקו בממוצע 3.63 דולר לילד. כמו כן, ילדים החיים בצפון מזרח ארה"ב הרוויחו 3.56 דולר בממוצע, יותר מאשר בכל אזור אחר. למעלה מ-25% מהילדים באזור זה אף קיבלו 5 דולר או יותר. לעומת זאת, הפיות בדרום נתנו את הסכום הנמוך ביותר - 3.07 דולר.

 

בוויזה אף השיקו אפליקציה לטלפונים הניידים שאמורה לעזור להורים לחשב את הסכום המתאים. ההורים צריכים להכניס פרטים כמו גיל, הכנסה, מצב אישי והמדינה בה גרים כדי לראות מה התעריף הנפוץ באזור. "לא משנה כמה כסף משאירים מתחת לכרית", מסכם סילין. "ביקור של פיית השיניים הוא הזדמנות אידיאלית לשוחח עם הילדים על חשיבות החיסכון ושמירה על התקציב".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x