שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
יוצאים לפנסיה

גופי פנסיה יידרשו לאיים בקנס על מעסיקים שלא ידווחו כראוי על הפקדות לעובדים

לאחר שהמפקחת על הביטוח השיקה את המלשינון במסגרתו יכולים עובדים להגיש תלונות אנונימיות על מעסיקיהם, היא מחייבת כעת את המעסיקים בדיווח חודשי ממוכן על הפרשות לפנסיה ודורשת מהמוסדיים להלשין על מי שלא יעמדו בחובה זו

רחלי בינדמן 11:2509.06.15

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, דורשת מהגופים המוסדיים להתריע בפני מעסיקים כי אם לא יעמדו בהוראות הדיווח על הפקדות פנסיוניות, ניתן יהיה להטיל עליהם עיצום כספי.

 

הגופים המוסדיים יידרשו לדווח לסלינגר על מעסיקים שאינם עומדים בחובות הדיווח ובכך פוגעים בעובדים. באופן מעט אירוני מתבקשים הגופים המוסדיים שעובדים בצמוד למעסיק ועל פי רוב זקוקים לו כדי להגיע לעובדים ולשווק את מוצרי הביטוח והחיסכון שלהם, לאיים עליו ולצאת נגדו.

 

בינואר הקרוב ייכנסו לתוקף תקנות המחייבות מעסיק לדווח על תשלומים לחיסכון הפנסיוני של העובדים באופן ממוכן במטרה לצמצם טעויות ברישום הזכויות הפנסיוניות של העובדים. התקנות מאפשרות למעסיק לבצע בקרה שוטפת אחר רישום זכויות העובדים בחיסכון הפנסיוני.

 

כיום, דיווחים רבים מועברים באמצעות רשימות נייר ולכן רישום הזכויות חשוף לטעויות ועלול לפגוע בעובדים. לדברי סלינגר: "שיתוף הפעולה של המעסיקים הכרחי להצלחת המהלך ולשמירה על זכויות העובדים".

 

באחרונה פרסמה סלינגר מלשינון שבמסגרתו יוכלו חוסכים במקומות עבודה להגיש תלונות נגד מעסיקים שלא דאגו לתנאים הפנסיונים שלהם. הצעד שהיא מציגה כיום הוא נדבך נוסף לחזק את האיום כנגד מעסיקים המשתמטים מחובותיהם הסוציאליות כלפי העובדים.

 

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x