שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
יוצאים לפנסיה

האוצר מדרג גופי פנסיה: ילין לפידות ראשונים בגמל, אלטשולר בפנסיה. בתחתית - הפניקס

הדירוג מבוסס על שביעות הרצון של לקוחות מטיפול הגוף הפנסיוני בפניותיהם והמלצה שלהם. חברות הביטוח הגדולות מפגרות עם ציונים בינוניים ומטה בעוד דווקא קרנות פנסיה קטנות כמו זו של אלטשולר ומיטב-דש מתברגות גבוה

רחלי בינדמן 22:3207.06.15

אגף שוק ההון במשרד האוצר בראשות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר השיק היום מדד דירוג שירות לגופי פנסיה. מדובר במדד שביעות רצון של לקוחות מטיפול הגוף הפנסיוני בפניות אליו ומידת ההמלצה של לקוחות על הגוף הפנסיוני. המידע מבוסס על ביקורות שערך אגף שוק ההון בקרב לקוחות שפנו לגופי הפנסיה בקשר לחיסכון הפנסיוני לאחרונה. 

בקרב קופות הגמל המצטיינות הן ילין לפידות ואלטשולר שחם עם ציונים של 91 ו-89 בהתאמה. מדובר אגב בשני גופים שבחמש השנים האחרונות גם מצטיינים בתשואות לחוסכים, וככל הנראה שביעות הרצון מגיעה בעיקר מהביצועים הטובים. אחרי שתי החברות הללו נמצאת חברת הגמל הקטנה יחסית של איביאי ואחריה חברת הגמל של בית ההשקעות הקטן יחסית אינפיניטי.

 

הגופים הגדולים בענף ובהם פסגות והראל מקבלים ציון ממוצע של 80 ו-79 בהתאמה כשחברת גמל גדולה כמו כלל מסתפקת בציון חלש של 73. הגוף עם הציון הנמוך ביותר הוא חברת הגמל של הפניקס.

 

להלן הדירוג המלא שפירסם משרד האוצר על פי רמת שביעות הרצון של הלקוחות:

 

 

מפתיע כי גם בקרב קרנות הפנסיה הגופים הבולטים אינם הגופים הגדולים בענף – אלא להיפך. קרן הפנסיה הקטנה של אלטשולר שחם מתברגת במקום הראשון עם ציון של 81 ואחריה קרן הפנסיה של מיטב-דש. במקום השלישי נמצאת קרן הפנסיה של הלמן אלדובי. קרן הפנסיה הגדולה בישראל – זו של מנורה מתברגת רק במקום החמישי עם ציון של 72 נקודות, אחרי קרן הפנסיה של הראל שקיבלה ציון של 75. שוב במקום האחרון נמצאת קרן הפנסיה של הפניקס. במקום אחד לפני אחרון נמצאת קרן הפנסיה של בית ההשקעות פסגות.

דב ילין (משמאל) ויאיר לפידות דב ילין (משמאל) ויאיר לפידות צילום: תומי הרפז

 

והנה, גם בתחום ביטוחי המנהלים בולטת בראש הטבלה חברת ביטוח חיים קטנה יחסית – ביטוח ישיר עם ציון של 77 נקודות ורק אחריה מתברגת חברה גדולה – הראל ביטוח בפער גדול עם ציון של 68 נקודות בלבד. שוב ביטוחי המנהלים של הפניקס מדורגים בתחתית הטבלה עם ציון של 56 בלבד. חברת ביטוחי המנהלים הגדולה בישראל מקבלת ציון של 66, קצת גבוה מהממוצע הכולל העומד על 63.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x