$
צעירים

חזרתה של הבלטה; 67% מהצעירים מחזיקים חסכונות בבית ולא בבנק

סקר שנערך בארה"ב מצא ש-29% מהאמריקאים שומרים כסף במזומן במקום מסתור בביתם; לא תאמינו היכן המקום הפופולארי ביותר להסתרת השטרות, רמז - לא מתחת לרצפות

שירות כלכליסט 14:4903.02.15
אתם בטח עדיין זוכרים היכן נהגתם להחביא את דמי הכיס שלכם כשהייתם ילדים. רובנו דאגנו להסתיר את השטרות המקומטים בקופסה עם מנעול, קופת חיסכון, בין הדפים של אנציקלופדיה, או כל מקום אחר הרחק מהישג ידם של האחים הקטנים.

כשמתבגרים פותחים כבר חשבון בנק ונפרדים לשלום מקופת החיסכון הילדותית. אולם, סקר חדש שערכו באמריקן אקספרס מצא שלא מעט אמריקאים עדיין מחזיקים במקום מסתור לכסף בבית. לפי הסקר, 29% מהנשאלים הודו כי הם שומרים לפחות חלק מהחסכונות שלהם במזומן ובמטבעות, 53% מתוכם מאחסנים את הכסף במקום מחבוא.

 

בני דור המילניום הם בעלי סבירות גבוהה יותר להחזיק במצבור מזומנים ביתי. בין הצעירים ששומרים מזומן, 67% הודו שהם אינם מחזיקים אותו בחשבון בנק.

 

היכן בבית אתם מחביאים את הכסף המזומן? היכן בבית אתם מחביאים את הכסף המזומן? צילום: shutterstock

 

הסקר הנוכחי אמנם לא בירר היכן האנשים מחזיקים את הכסף, אך בסקר אחר שנערך נמצא כי המקום הנפוץ ביותר הוא המקפיא - 27% משתמשים בו כמקום מחבוא. 19% מאחסנים את הכסף המזומן במגירת הגרביים בעוד ש-11% מחביאים אותו מתחת למזרן. אחד מכל 10 קוברים את הכסף בצנצנת העוגיות בעוד ש-9% משתמשים במקום מסתור אחר.

 

מבחינת חלק מהנשאלים, שמירה על סכום כסף בהישג יד נועד לצרכי ביטחון: 25% מהמשתתפים בסקר טענו כי הם מתכוננים למצב חירום פיננסי שעלול להתרחש לדעתם השנה, בעוד שאחרים מתקצבים את ההוצאות שלהם בכך שהם שמים בצד מעטפות עם סכומי כסף שנקבעו מראש.

 

אולם, המומחים מזהירים כי זה אינו מהלך נבון לשמור בבית סכומים גדולים של כסף. במקרה של גניבה או דליקה, ערימות המזומנים בחדר השינה אינם זכאים לאותה הגנה שמספקת קרן הביטוח על הפיקדונות (FDIC) לבנקים.

 

עם זאת, כן רצוי להחזיק כסף מסוים למקרה חירום. ההמלצה היא לבחור מקום אחד ולעדכן עוד אדם אחד לפחות היכן הכסף מוסתר. בצורה כזו, תופחת הסבירות שתזרקו בטעות את החסכונות שלכם. כמו כן, במקרה של מוות, הכספים האלה לא יאבדו לנצח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x