$
50 פלוס

מיולי 2015: הלקוחות יוכלו לסגור חשבון בנק באמצעות האינטרנט

כך החליט היום המפקח על הבנקים; עוד נקבע כי הבנק שאליו עובר הלקוח יוכל לבצע עבורו את כל הפעולות הדרושות למהלך

תומר ורון 16:3421.12.14

המפקח על הבנקים, דודו זקן, פרסום היום (א') תיקון להוראה שמטרתו לפשט את תהליך סגירת חשבון הבנק של לקוח.

 

במסגרת התיקון, ניתנה לבנק החדש שאליו עובר הלקוח האפשרות לבצע עבורו את כל הפעולות הדרושות לצורך העברת הפעילות מחשבונו הישן של הלקוח לחשבונו החדש וזאת בכדי להסיר חסמי מעבר ולתמרץ את הבנקים להעביר אליהם לקוחות קיימים מבנק אחר.

 

כמו כן, על פי התיקון החדש שייכנס לתוקף ביולי 2015, לקוח יוכל לסגור את חשבונו באמצעות האינטרנט בלבד וללא צורך הגעה לסניף – דבר שהיום מרבית הבנקים דורשים בו. בנוסף, התיקון תוחם את מקסימום הזמן שבו הבנק צריך לבצע את דרישות הלקוח וכעת הבנק יהיה מחויב בתוך חמישה ימי עסקים לבצע את פעולות הסגירה.

 

 דודו זקן, המפקח על הבנקים דודו זקן, המפקח על הבנקים צילום: ענר גרין

 

התיקון הוא חלק מיישום המלצות ועדת זקן להגברת התחרות במערכת הבנקאית כאשר הועדה זיתה כי תהליך סגירת חשבון או העברת פעילות, נתפס כתהליך ארוך, מורכב, ועשוי להוות חסם עבור לקוחות המעוניינים להעביר את פעילותם מבנק לבנק. התיקון מתווסף לטיוטה שהוציא בנק ישראל שמחייב את הבנק החדש שאליו יעבור הלקוח לדאוג להוראות הקבע של הלקוח וכמו גם להוראה המאפשרת לפתוח חשבון בנק באינטרנט.

 

עם פרסום ההוראה ציין זקן כי "היכולת לעבור מבנק לבנק בפשטות הינה כלי מרכזי בעידוד תחרות בין הבנקים, שכן עצם הקלות שבמעבר מגבירה את כוח המיקוח של הלקוח, גם כאשר הוא בוחר בסופו של דבר להישאר לקוח בבנק שבו הוא מנהל את חשבונו". זקן הוסיף כי העובדה שלקוח יוכל להעביר את הפעילות בחשבונו לבנק אחר, ללא צורך בהגעה לסניף הבנק, ואף לבקש מהבנק החדש לבצע עבורו את כל הפעולות הכרוכות בהעברת הפעילות, היא צעד משמעותי נוסף להגברת התחרותיות בענף הבנקאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x