$
בונים קריירה ומשפחה

מגהצים בסתר: האם גם אתם מסתירים מבני זוגכם כמה עלו הקניות שעשיתם?

סקר חדש קובע כי 30% מהאנשים מסתירים מבני הזוג שלהם רכישות גדולות שביצעו. גברים מסתירים בממוצע סכומים של עד 1,231 דולר. כמה מסתירות הנשים?

שירות כלכליסט 15:2018.06.14

לפי סקר חדש שערכה Experian Consumer Services, גברים הם בעלי סבירות גבוהה יותר לשמור בסוד את הרכישות שהם עורכים. בממוצע, גברים אמרו כי הם יכולים להוציא עד 1,231 דולר לפני שהם מתייעצים עם בנות הזוג, בעוד שנשים טענו כי יוציאו רק עד 396 דולר מבלי להתייעץ בבן הזוג. התוצאות הללו מחזקות תוצאות של מחקרים קודמים, שמצאו כי עד 30% מהאנשים מסתירים מבני או בנות הזוג שלהם רכישות שביצעו.

 

הסקר מצא עוד כי בנישואים רבים השיחות על כסף לוקות בחסר. בעוד ש-96% מהזוגות דנים על השקעות גדולות לפחות פעם בחודש, רק 64% יעלו לדיון רכישות קטנות ויומיומיות. מעבר לכך, אף שזוגות רבים מנהלים דיונים טובים לגבי המטרות הפיננסיות הגדולות יותר שלהם, 43% בלבד משוחחים על מצב האשראי שלהם לאחר החתונה, ואילו 14% מהזוגות מעולם אפילו לא העלו את הנושא לדיון.

 

זוג  במסע קניות.  43% בלבד משוחחים על מצב האשראי שלהם לאחר החתונה זוג במסע קניות. 43% בלבד משוחחים על מצב האשראי שלהם לאחר החתונה צילום: שאטרסטוק

 

אם כך, מה גורם לנו לשמור בסוד את הרגלי ההוצאות שלנו? מתברר כי סנכרון יומי לגבי הנושאים הפיננסים הוא אחד מגורמי המפתח לשמירה על הרמוניה זוגית. המומחים גורסים כי סודות על כסף פוגעים יותר בנישואים מאשר ויכוחים עליו, מכיוון שהם יוצרים ריבים גדולים יותר בהמשך.

 

בשלב זה עוד לא ברור מדוע הנשים חושפות יותר לגבי ההוצאות שלהן. אך מה שכן מובן הוא שחשוב ששני השותפים במערכת היחסים יהיו כנים ככל האפשר לגבי מצבם הפיננסי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x