$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

הצעה: עסקים קטנים שמקבלים תשלום ב"שוטף פלוס" ישלמו מע"מ רק אחרי קבלת הכסף

לפי ההצעה, נותני שירותים שמחזורם עד 2 מיליון שקל לא יידרשו לשלם מקדמות מע"מ. להערכת רשות המסים, ההחלטה תשפיע על 45 אלף עסקים

עמרי מילמן 16:1617.06.14
עוד צעד לכיוון העסקים הקטנים: היום (ג') הפיץ שר האוצר, יאיר לפיד, תזכיר חוק הקובע כי עסקים קטנים יוכלו לשלם מע"מ לאחר קבלת התשלום.

 

תזכיר החוק קובע כי עסקים קטנים, שמחזור עסקאותיהם לא עולה על 2 מיליון שקל, מענפים מסוימים יחויבו במע"מ על בסיס מזומן, כלומר לאחר קבלת התשלום על העסקה ולא עם ביצוע העסקה.

 

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: יוסי זמיר

 

על פי החוק היום, מחויבים עסקים לשלם מע"מ עם ביצוע העסקה והוצאת החשבונית, מתוך מחשבה כי תשלום מיידי מאפשר פיקוח יעיל יותר. עם זאת, התשלום בגין אותן עסקאות יכול להגיע גם מספר חודשים לאחר ביצוע העסקה, בהתאם לתנאים שלעיתים רבות נכפים על העסקים הקטנים (שוטף+60 או שוטף+90).

 

הענפים שבהם יזכו עסקים קטנים להקלה בחוק המע"מ הם ענפי הקמעונאות, המקרקעין, הסיטונאות, סוכני ביטוח וחקלאים.

 

באותה הצעה נקבע כי יצרנים שמחזור עסקאותיהם נמוך מ-3.45 מיליון שקל, יזכו לאותה הקלה, בעוד החוק היום אפשר תשלום מע"מ על בסיס מזומן ליצרנים עם מחזור של 1.5 מיליון שקל בלבד.

 

על פי הערכות רשות המסים, יתווספו למעגל הדיווח על בסיס מזומן 43 אלף עסקים קטנים ו-2,600 יצרנים, מה שיגדיל את אחוז המדווחים על בסיס מזומן לכ- 94% מסך העוסקים במשק.

 

בהודעת רשות המסים נמסר כי שר האוצר, יאיר לפיד, החליט להמשיך ולהקל על תזרים המזומנים של אוכלוסיית העסקים הקטנים ולהקטין את נטל המימון השוטף. ההחלטה התקבלה לאור מצוקת האשראי של העוסקים הקטנים במשק, ומתוך הבנה לתרומתם של אלו לפעילות הכלכלית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x