שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
גיל הזהב

דני נוה: "הפנסיה היא פצצת זמן גרעינית"

בפאנל בנושא חיסכון פנסיוני אמר יו"ר כלל ביטוח, כי על המדינה לשקול להפריש פנסיה לחייל בשירות חובה; מנכ"ל פסגות: על הממשלה להקים ועדה ציבורית לבדיקת נושא הפנסיה ההולכת ומצטמקת

רחלי בינדמן 10:1210.12.13

"הפנסיה היא כמו פצצת זמן גרעינית", כך אמר היום (ג') דני נוה, יו"ר כלל ביטוח, בפאנל של ועידת עדיף לענף הביטוח והפיננסים.  

לדבריו, "נדרשת חשיבה ארוכת טווח אסטרטגית בנושא. יש מגוון מוצרים פנסיונים. הרגולטור עושה כל הזמן במוצרים האלה שינויים. המדינה צריכה להקים ועדה ציבורית לנושא. תוחלת החיים צפויה להגיע ל-100 ואדם שפורש בגיל 67 ונשאר לו עוד שליש מחייו לחיות ללא תעסוקה. עיקר הוצאותיו של המבוגר היא על הבריאות וגם שם יש שחיקה בביטוחים. ועדה ציבורית צריכה לחשוב מחוץ לקופסא. דובר הרבה על גיל הפרישה, חייבת להיות התאמה בין גיל הפרישה לתוחלת החיים. גם גיל ההפרשה מתאחר כתוצאה משירות בצה"ל, נכנסים לשוק העבודה מאוחר יותר. אולי המדינה צריכה להפריש פנסיה לחייל בשירות חובה. עצמאים כלל לא חייבים לחסוך".

 

יו"ר הפניקס, ד"ר משה ברקת יו"ר הפניקס אמר בפאנל כי "נציגויות המוסדיים זה מוסד שתרם להסדר החוב באי.די.בי. המוסדיים בדקו נכון אם מי שנתנו לו אשראי יודע להחזיר את החוב".

 

מנכ"ל פסגות חגי בדש מנכ"ל פסגות הוסיף: "בית המשפט קבע תקדים של יכולת נושים לכפות הסדר חוב על החברה. המאבק שלנו הוכיח את עצמו".

 

חגי בדש, מנכ"ל פסגות חגי בדש, מנכ"ל פסגות צילום: עמית שעל

 

בדש התייחס גם לשאלה אם מתפתח דור של פנסיונרים עניים: "זה לא סוד שתוחלת החיים עולה והצריכה הפרטית עולה על חשבון החיסכון הפנסיוני. גם נכנסים יותר מאוחר למעגל העבודה. בסביבת ריבית נמוכה גם מאתגר לייצר תשואה לחוסכים. גם התמורות הרגולטוריות על השוק הפנסיוני גרמו לכך ששיעור התחלופה (אחוז מהמשכורת שנותר כקצבת פנסיה) ירד מ-70% ל-40%. אם המדינה לא תכיר בבעיית הפנסיה כבעיה לאומית, עוד כמה עשורים נמצא את עצמנו  בלי דירה ובלי פנסיה. נכון לבחון הנפקת יותר אג"ח מיועדות לחוסכים, איסור משיכת כספי פיצויים והחזרת מסלול חיסכון הוני. יש חשיבות מכרעת גם לחינוך פיננסי".

 

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא
בטל שלח
    לכל התגובות
    x