$
בונים קריירה ומשפחה

"לכולם היה אינטרס לשמור את שוק ביטוחי הבריאות ללא שינוי"

כך אמר שי פלדמן, מנכ"ל AIG ישראל אשר הציג את האסטרטגיה העסקית של חברת הביטוח לשנת 2014. לדבריו, 45% מהציבור משלם פעמיים על ביטוח הבריאות והדבר עומד להשתנות בשנים הקרובות

מעין מנלה 13:1902.12.13

"תחום ביטוח הבריאות הוא תחום מנומנם, שום דבר לא קרה בו ב-10 השנים האחרונות, כי היה נוח", אמר הבוקר שי פלדמן מנכ"ל AIG ישראל. "לכולם היה אינטרס לשמור את השוק הזה באיזושהי סטגנציה", הוא אמר. לפי פלדמן, אשר הציג את האסטרטגיה העסקית של חברת הביטוח לשנת 2014, 45% מהציבור משלם פעמיים על ביטוח הבריאות, יש להם ביטוח בריאות משלים של קופת החולים ועוד ביטוח פרטי. "קופות החולים מעניקות שירות ברמה מאוד גבוהה יחסית לעולם ולכן אנחנו מייצרים כיסוי שהוא בעיקר לבעיות קטסטרופה, תרופות שאינן בסל הבריאות, ניתוחים ואשר ניתן במחיר הרבה יותר אטרקטיבי עבור הלקוח", אמר.

 

פלדמן התייחס לפוליסת AIG Medical אשר השיקה החברה לאחרונה ומטרתה לבטל את תופעת כפל הביטוח ולספק כיסוי רפואי מקסימלי במחיר נמוך משמעותית מביטוחי הבריאות האחרים הקיימים בשוק. "שוק ביטוחי הבריאות הולך להשתנות בשנים הקרובות. אני חושב שהוא כבר התחיל להשתנות, הנגשנו את הנושא לאנשים שבעבר לא חשבו על ביטוח בריאות", אמר פלדמן. לדבריו חברת הביטוח החליטה להיכנס לתחום ביטוחי הבריאות מכיוון שהיא זיהתה שם כשל שוק מסויים. לגבי ביטוח סיעודי, אמר פלדמן שזהו תחום שלא ייכנסו אליו. "החלטנו להתמקד בתחום ביטוחי הפרט ולאו דווקא הביטוחים הקולקטיביים", אמר.

 

הרגולציה טובה לחברות הביטוח

 

"אין ספק שעולם הביטוח השתנה בשש שנים האחרונות, כאשר חלק מהשינוי התרחש עקב השינויים ברגולציה", אמר פלדמן. לדבריו "הרגולציה מאוד טובה לחברות הביטוח, וגם לאזרחים משום שהיא שומרת עליהם". הסיבה לחיבה המפתיעה של פלדמן, כמי שעומד בראש חברת ביטוח, לרגולציה, מוסברת בכך ש-AIG ישראל היא חברה בת של חברה בינלאומית אשר כפופה לרגולציה של הפד. כך, שהדרישות הרגולטוריות המקומיות לא מכבידות עליה יותר מאשר הדרישות של החברה האם. על החברה האם אמר פלדמן שהיא מבקשת להשקיע בשווקים חדשים וקיימים אך שכרגע לא מתוכננות רכישות בישראל. "AIG עשתה שתי עסקאות גדולות בסין ובדרום אמריקה לאחרונה. כרגע לא זיהינו שום עסקה המתאימה לאופי שאנחנו מחפשים", אמר.

 

תחום נוסף אותו סימנה לה החברה כמטרה הוא ביטוחי הרכב, בו היא דיווחה על גידול של 14% במספר המבוטחים בתשעת החודשים הראשונים של השנה. המטרה של החברה היא להגיע לנתח שוק של 10% בשוק הלקוחות הפרטיים בביטוחי הרכב. בביטוחי החיים השיקה החברה מוצר חדש שנועד לשלם למשפחה קצבה חודשית במקום התשלום החד פעמי שנהוג היום. "סכום הביטוח הממוצע בפוליסות מנהלים עומד על 300 אלף שקל. זה זה מהווה פחות מ-30% מהצורך האמיתי של מבוטחים", אמר פלדמן. חמישית מנפח הפעילות העסקית של החברה הוא בתחום הביטוחים המסחריים. השנה היא החליטה להתמקד בחברות גדולות ובינוניות והשיקה ביטוח בפני מתקפות סייבר ופריצות אבטחת מידע וביטוח מיזוגים ורכישות.

 

כחלק מהאסטרטגיה לשנת 2014 החברה ייצאה בתוכנית ביטוח מותאמת אישית שתציע ביטוח בהתאם לחישובים אקטואריים מתקדמים כך שמחירי הכיסויים המוצעים צפויים להיות, לפי החברה, נמוכים בעד עשרות אחוזים מאלו של המתחרים. הביטוח המותאם אישית יושק בקמפיין פרסומי שצפוי לעלות כבר מחר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x