שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקים קטנים ובינוניים ישן

עסקים קטנים: האשראי מהבנק נגמר? נסו את קרנות המימון

דרכי המימון לעסק לא חייבות להסתכם בהלוואה מהבנק. צפריר עקב יועץ כלכלי לעסקים מפרט כיצד תוכלו להשיג את ההלוואה הטובה ביותר לעסק

צפיר עקב 10:3728.10.13

לעיתים גם עסקים טובים מתקשים להתפתח ולנצל את מלוא כישוריהם וזאת רק משום שהם הגיעו לקצה גבול היכולת של הבנק לממן את פעילותם העסקית. לעסקים אלו קיימת אפשרות לנסות ולפנות אל אחת מקרנות המימון הפועלות בשוק ולנסות לגייס את האשראי הנוסף לצורך המשך ההתרחבות והתנופה העסקית.

הייתרון המרכזי שבעבודה עם קרנות אלו נמצא ביכולת להתאים את האשראי הדרוש לצרכיו האמיתיים של העסק.

לדוגמא, במקרה של בעל עסק בתחום המסחר הקמעונאי, הבנק גבה מהעסק 30% ריבית לשנה. בעל העסק המדובר נהנה ממסגרת אשראי של 500 אלף שקל כנגד בטחונות נזילים של 300 אלף שקל. על מסגרת האשראי הוא שילם ריבית של כ-12% לשנה ועל הפיקדון הוא קיבל קרוב לאפס. עלויות המימון היו 60 אלף שקל לשנה על אשראי נטו של 200 אלף שקל. לאחר הכנת בקשת אשראי מתאימה - עלויות המימון צפויות להיות בסך הכול כ- 16 אלף שקל לשנה.

 

כסף, אשראי כסף, אשראי צילום: בלומברג

 

אז איך עושים את זה? להלן סקירה קצרה של מספר קרנות אשר פועלות בתחום מתן האשראי לעסקים הקטנים והבינוניים, הסקירה הזו כוללת פרטים עיקריים על כל אחת מהקרנות.

 

הפנייה אל כל אחת מהקרנות הללו תתבצע בהתאם להתאמתו של העסק על מאפייניו השונים אל כל אחת מהקרנות ודרישותיהן:

 

 

הרשימה לעיל מפרטת מעט אודות הקרנות החוץ בנקאיות הפועלות לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים - ישנן קרנות נוספות אשר מסייעות לעסקים קטנים ובינוניים. במקביל לכך לכל אחת מהקרנות המוצגות לעיל ישנו תהליך ייחודי להגשת בקשות.

 

ככלל לכל אחת מהקרנות ישנה מטרה שלשמה הוקמה הקרן, על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה בפניה אל הקרנות הללו, על מגיש הבקשה לחבר בין צרכי העסק ובין מטרת הקרן.

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת עין צופיה ייעוץ כלכלי, המספקת שירותי ייעוץ כלכלי וניהול כספים לעסקים ולפרטיים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x