שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקים קטנים ובינוניים ישן

אופטימיים למרות הכל: 75% מבעלי העסקים הקטנים צופים צמיחה בשנה הקרובה

עם זאת, לפי סקר שערכה חברת פנינסולה 90% מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים סבורים שהממשלה אינה עושה מספיק לקידום עסקיהם; מנכ"ל פנינסולה: "מי שאינו אופטימי לא יכול לנהל עסק מצליח בישראל"

מעין מנלה 13:1522.10.13

בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אופטימיים אך, כפי שהישראלים מדורגים גבוה במדדי אושר בינלאומיים ללא קשר למצב הכלכלי, כך האופטימיות של בעלי העסקים הישראלים אינה בהכרח מבוססת.

מרבית בעלי העסקים הקטנים והבינוניים (75%) בישראל צופים כי פעילות העסק שלהם תצמח בשנה הקרובה. עם זאת, לפי סקר רבעוני שערכה חברת האשראי לעסקים קטנים ובינוניים פנינסולה, 89% מבעלי העסקים סבורים כי הממשלה אינה עושה מספיק לקידום עסקיהם. 73% מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים סבורים כי הבנקים צפויים להמשיך ולהקשיח את תנאי קבלת האשראי בשנה הקרובה ו-58% אמרו כי מצוקת האשראי מונעת מהם לתכנן תכניות ארוכות טווח.

 

קופה רושמת, עסקים קטנים קופה רושמת, עסקים קטנים צילום: בלומברג

 

"מיכה אבני: "בעל עסק קטן או בינוני הוא אופטימי מטבעו. מי שאינו אופטימי לא יכול לנהל עסק מצליח בישראל. בעלי העסקים רואים את הצמיחה הנהדרת של המשק הישראלי ושואפים להיות חלק מאותה צמיחה. יחד עם זאת, בעלי העסקים עדיין חווים קושי רב מהמערכת הממשלתית והבנקאית ומצפים לשיפור ביחס מגורמים אלה. מצוקת האשראי היא עדיין הבעיה העיקרית של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל ורק שינוי דרמטי ביחס של המדינה והמערכת הבנקאית לסוגיית מצוקת האשראי יביא לפתרונה וכפועל יוצא מזה לשינוי הגישה של העסקים הקטנים והבינוניים כלפי המערכת הממשלתית והבנקאית", אמר מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה.

 

הסקר, שנערך בקרב 255 בעלי עסקים המנהלים מחזורים שבין 5 ל-100 מיליון שקל מכירות בשנה ומעסיקים בין 10 ל-500 עובדים, מצא עוד כי 53% מבעלי העסקים מתכוונים להשתמש בשירותי אשראי חוץ בנקאיים לצורך גיוון מקורות האשראי, וכי 56% מהם סבורים שהקמת קרן פריווט אקוויטי בערבות המדינה המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים תחזק אותם.

 

מרבית בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אינם תומכים ביוזמת הממשלה לצמצם את השימוש במזומן. 51% מהם מתנגדים ליוזמה, 33% תומכים ביוזמה ו-16% לא גיבשו עדיין עמדה בנושא. "אמנם רוב העסקים מתנגדים ליוזמה אך העובדה שכמחצית לא הביעו התנגדות מהווה קרקע טובה לממשלה שבעזרת מדיניות הסברה נכונה עשויה לשכנע את בעלי העסקים במדינת ישראל כי צמצום השימוש במזומן יהיה מהלך שייטיב עם העסקים ועם המדינה", אמר אבני.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x