שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקים קטנים ובינוניים ישן

רשות המסים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים: כך תנהלו נכון את הספרים

למעלה מאלף בתי עסק חדשים קיבלו הדרכה על ניהול נכון של ספרי החשבונות. מנהל רשות המסים: "בחרנו לבוא לקראת בעלי עסקים שאינם יכולים לעמוד בהוצאה של מנהלי חשבונות צמודים, ולהדריך אותם ללא תמורה"

הדר קנה 16:5107.10.13

בשבוע שעבר ערכה רשות המסים מבצע ראשון מסוגו במסגרתו הגיעו לבדוק ספרי חשבונות של עסקים – אך הפעם לא על מנת לערוך ביקורות, אלא כדי להדריך בעלי עסקים כיצד לנהל נכון את ספריהם.

 

המבצע נקרא 'שנה חדשה – התחלה חדשה' ובמסגרתו הודרכו בעלי עסקים של למעלה מ-1,000 בתי עסק קטנים ובינוניים שנפתחו בחודשים האחרונים.

 

משה אשר, מנהל רשות המסים משה אשר, מנהל רשות המסים צילום: אלכס קולמויסקי

 

מירי סביון, יוזמת המבצע וסמנכ"לית בכירה לענייני שומה וביקורת ברשות המסים, ביקשה לחסוך לבעלי עסקים חדשים בעיות עתידיות שעלולות להיגרם להם אך ורק בשל חוסר ידע.

 

במסגרת המבצע הוסבר לבעלי העסקים כי עם פתיחת עסק, יש להיעזר בשירותיהם או בייעוץ מקצועי של מנהל חשבונות ורואה חשבון על מנת לנהל את ספרי החשבונות על פי חוק, וחריגה מן התקנות והכללים עלולה להיחשב עבירה פלילית.

 

המבצע הארצי נערך במגוון סוגי עסקים (מלבד עוסקים פטורים), עם עדיפות לתיקים שנפתחו בחודשיים האחרונים ובעלי עסקים שאין להם מייצג. מטרת הרשות הינה במטרה להגביר את האמון בין רשות המסים לבין בעלי העסקים וכדי לסייע להם למלא את חובותיהם בתחום המסים, עניין שעלול להיות סבוך ללא הדרכה מקצועית.

 

ברשות מספרים כי רבים מבעלי העסקים לא ידעו שמלבד ספרי חשבונות הם נדרשים לנהל רישום גם של ההזמנות שמגיעות אליהם ושביצעו, ורובם גם לא ידעו, למשל, כי לא ניתן לרשום בעפרון בספרי החשבונות.

 

מנהל רשות המסים, משה אשר, אמר כי "אמנם תפקידה העיקרי של רשות המסים הוא לגבות מסים, אך גם לשרת את האזרחים ולפעול למענם. על כן, מלבד הטבות אחרות שאנו מעניקים לאזרחים כגון מענק עבודה ושורת הטבות והקלות אחרות, בחרנו לבוא לקראת בעלי עסקים שאינם יכולים לעמוד בהוצאה של מנהלי חשבונות צמודים, ולהדריך אותם ללא תמורה. כולי תקווה שהצעד יסייע לבעלי עסקים להבין שהשד אינו נורא וששמירה על החוק לא צריכה להיות מסובכת".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x