שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקים קטנים ובינוניים ישן

בנק ישראל שינה את ההגדרה של "עסק קטן" - יותר עסקים יהנו מעמלות מופחתות

החל ממחר עסקים בעלי מחזור של עד 5 מיליון שקל יוגדרו כעסקים קטנים לעומת ההגדרה הנוכחית של עסק עם מחזור של עד מיליון שקלים; המשמעות היא שהם יוכלו להינות מתעריפי נמוכים או לכל הפחות שווים לאלו של עסקים גדולים

מעין מנלה 14:5731.07.13
בנק ישראל שינה את ההגדרה של עסק קטן מעסק בעל מחזור עסקים שנתי של עד מיליון שקל לעסק עם מחזור שנתי של עד 5 מיליון שקל. המשמעות היא שכעת יותר בעלי עסקים קטנים יוכלו להינות מתעריפי עמלות בנקים נמוכים או לפחות זהים לאלו של עסקים גדולים.

עד היום כל עסק שהיה לו מחזור פעילות של מעל מיליון שקלים נכנס אוטומטית לתעריפון עמלות של עסקים גדולים. ישנם שני סוגי תעריפונים הראשון הוא למשקי בית ועסקים קטנים והשני הוא לעסקים גדולים, כאשר התעריפון של משקי בית ועסקים קטנים הוא שווה או זול יותר מזה של העסקים הגדולים.

 

עסקים קטנים עסקים קטנים צילום: בלומברג

 

לפי בנק ישראל "המטרה של התיקון היא לסייע לעסקים הקטנים להקטין את ההוצאות ולוודא שגובים מהם עמלות שהן תחת פיקוח".

 

בנק ישראל קובע את השירותים שעליהם יכולים הבנקים לגבות עמלה ממשקי בית ועסקים קטנים אך לא את המחיר שיכולים הבנקים לגבות וזאת כדי לעודד תחרות. הרשימה של השירותים היא רשימה סגורה. לעסקים גדולים אין רשימה כזאת בפיקוח בנק ישראל וכן יש פער במחירים בין התעריפונים.

 

כדי לממש את הזכאות בעל עסק צריך יהיה להעביר לבנק בו מתנהל החשבון דו"ח שנתי (כמו דו"ח מע"מ) לפיו מחזור עסקים שלו אינו עולה על 5 מיליון שקל לשנה. הסיווג כעסק קטן יהיה תקף לשנה ולשם חידושו יהיה צורך בהעברת מסמכים עדכניים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x