שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

האם בשנה הבאה נבין סוף סוף את דו"ח הפנסיה?

המפקח על הביטוח, עודד שריג, מוביל רפורמה שתפשט את הדו"ח הפנסיוני - יציג בפני החוסך את הקצבה החודשית העתידית במקרה של פרישה, נכות או מוות; טיוטת הדוח החדש פורסמה היום

רחלי בינדמן 15:1810.06.13

המפקח על הביטוח, פרופ' עודד שריג, מקדם מהלך לפישוט דוחות הפנסיה, במטרה להפכם ידידותיים הרבה יותר לציבור הרחב.

שריג פרסם היום טיוטת רפורמה במבנה הדו"ח השנתי לחוסך הפנסיוני. על פי הטיוטה הדו"ח יכלול עמוד אחד בלבד וייכתב בשפה פשוטה ומובנת.

 

לחצו כאן לצפייה בטיוטת הדוח החדשה 

 

חלק ניכר מהחוסכים לפנסיה נרתעים מקריאת הדוח השנתי הנשלח לביתם, ובמקרים רבים כלל לא יודעים את פרטי הקופה בה נמצאים חסכונות שלהם. לאחרונה הקים שריג מערכת אינטרנטית שתסייע לחוסכים לאתר חסכונות אבודים בקרב חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

 

עודד שריג עודד שריג צילום: מיקי אלון

 

על פי תוכניתו של שריג, הדוח החדש יציג בפני החוסך בצורה ברורה מה גובה הביטוח (גובה התשלום החודשי) לו הוא או שאריו זכאים במקרה של אירוע נכות או מוות.

 

החוסך גם יוכל לראות מה הקצבה הצפויה לו לאחר פרישתו בהתאם להפרשות הקיימות שהוא והמעסיק שלו מבצעים. הסכום שיוצג הוא נגזרת של הסכום שצבר עד כה, ולכן עבור חוסך צעיר הסכום לא ישקף תמונה קרובה למצב האמיתי, כיוון שהסכום שהספיק לחסוך הוא מאד נמוך.

 

במשרד האוצר בחרו שלא לנסות ולדרוש מהגופים הפנסיונים לייצר סימולציה של הסכום החודשי שיקבל החוסך בהנחה שימשיך להשתכר את אותה המשכורת עד גיל הפרישה. לפני שנה וחצי התריע "כלכליסט" על הצורך לפשט את הדוחות הפנסיונים ואף הציג דוח לדוגמה כהצעה לדיון ולשיפור. בדוח המוצע כעת ישנם קווי דמיון לדוח שהציע "כלכליסט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x