שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מתבססים בקריירה

מתי לספר לילדים שהם בעצם ממש עשירים?

מחקר חדש מצא שרוב ההורים העשירים חושבים שצריך לספר לילדים על העושר רק אחרי גיל 25 כיוון שהם רוצים שהילדים יפתחו מוסר עבודה

מעין מנלה 18:2528.05.13

ילדים שגדלים במשפחות עשירות לא תמיד יודעים עד כמה המשפחות שלהם הן באמת עשירות. הורים עשירים רוצים שילדיהם יעמדו בזכות עצמם, או שיפתחו מוסר עבודה, ולפעמים בוחרים לא לגלות להם כמה כסף באמת יש למשפחה.

 

מחקר חדש שערך ארגון US Trust מצא כי מעט מאוד הורים עשירים מאמינים שילדים צריכים לדעת על היקף ההון המשפחתי לפני גיל 25.

 

כמחצית גורסים שיש לגלות את ההון המשפחתי לילדיהם בין גיל 25 ל-34 וכחמישית מאמינים שצריך לחכות עד שצאצאיהם יגיעו לגיל 40 לפחות לפני שילמדו על העושר המשפחתי.

 

המחקר מצא כי יותר ממחצית מההורים העשירים חשפו "רק מעט" לגבי ההון המשפחתי לילדיהם וכי 8% מהם לא חשפו אף פרט.

 

ניקי ופריס הילטון, יורשות עשירות ניקי ופריס הילטון, יורשות עשירות צילום: MCT

 

הסיבה שבגללה מרבית ההורים בחרו שלא לגלות לילדיהם על היקף ההון המשפחתי היא הימנעות כוללת מהנושא, מכיוון שהם למדו שזה נושא "שלא מדברים עליו". הסיבה השנייה היא, לפי המחקר, שההורים לא רצו למנוע מילדיהם את האפשרות לפתח מוסר עבודה.

"למשקיעים מאוד עשירים יש שתי בעיות עם הילדים, ראשית, הם לא תמיד סומכים על כל הילדים שינהגו בתבונה בכסף. לפעמים הם סומכים על חלק מהילדים יותר או פחות ואז יש פוטנציאל לסכסוכים משפחתיים. דבר שני, יש תמיד קיימת הבעיה שילדים שיורשים הרבה כסף לא ממש עובדים בשבילו", אומר ארז צדוק, מנכ"ל אביב קרנות גידור, בעבר ניהל את הפמילי אופיס גרינבל.

 

"אנחנו רואים לא רק את התיאוריות אלא גם את המחקרים שהדור הראשון בונה את העסק, השני אולי מצליח לתחזק והדור השלישי כבר הורס. חלק מהאתגר של המשקיעים העשירים זה לראות איך מונעים את הדבר הזה, איך ממשיכים לשמר את ההון לאורך שנים", הוא אומר.

 

לדבריו, ברגע שהילד עצמו לא יודע כמה כסף באמת יש, והוא לא מבין שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה כי עתידו ועתיד ילדיו מובטח, אז הוא עובד קשה הוא מחשל את עצמו ומכשיר את עצמו לחיים, כשהוא מקבל את הכסף אז הוא כבר מעריך את הכסף ויודע לטפל בו בצורה הרבה יותר טובה.

 

צדוק מבדיל בין ילדים שמהווים את דור ההמשך בעסק לבין אלו שהעסק של ההורים לא ממש מעניין אותם. "אפשר לראות מגמה שאצל ילדים שלא מעניין אותם העסק של ההורים, לפעמים נוצר אנטי בין ההורה לילד. ההורה מצפה שהילד יהיה כמוהו ויעבוד קשה כמוהו ואילו הילד גורס שאם יש כסף אז למה הוא צריך לסבול כמו שהוריו סבלו פעם".   ההורים שמרו על מוסר עבודה ורוצים שלילד גם יהיה מוסר עבודה. זה יוצר קונפליקטים והפתרון הוא הרבה פעמים להסתיר מהילד את כמות ההון עד גיל מבוגר וילמד להעריך את הכסף וישיג לעצמו עבודה והכנסה ואז אפשר יותר לספר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x