$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

ועידת כלכליסט

קובי פז: "עסק שנתפס כמתקדם וחדשני ממוצב טוב יותר מול הלקוחות"

סמנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית בבזק אמר בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים: "בלי פתרונות תקשורת מתקדמים עסק הופך ללא רלוונטי"

אופיר דור 13:4906.05.13

"אף עסק לא יכול להסתדר היום בלי פתרונות תקשורת מתקדמים. בלי הפתרונות האלו עסק הופך ללא רלוונטי כי עסק שנתפס כמתקדם וחדשני ממצב את עצמו טוב יותר מול הלקוחות שלו", כך אמר היום (ב') קובי פז, סמנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית בבזק, בוועידה השביעית לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

 

פז אמר כי לעסקים קטנים ובינוניים עדיף לצרוך שירותי תקשורת מנוהלים ולא להשקיע את המשאבים המוגבלים שלו ברכישת מוצרי תקשורת: "8,300 לקוחות של בזק כבר ויתרו על רכישת מרכזייה לעסק ועברו לקבל את כל שירותי המרכזייה בענן".

 

אחד הכלים שהציג פז ויכול לסייע לעסקים קטנים הוא הפלטפורמה של שליחת הודעות SMS. "מדובר בכלי שמאפשר בלחיצת כפתור אחת לשלוח הודעות לאלפי לקוחות. זה כלי זול, המחיר לכל SMS שנשלח הוא אגודות בודדות", אמר פז. "פלטפורמת ה-SMS היא גם כלי מתקדם יותר משנדמה והוא מאפשר גם לייצר סקרים ומשובים. המחקרים מראים ש-90% מההודעות שנשלחות ללקוחות ייקראו על ידי הנמען בתוך שלוש דקות מהרגע שהגיעו. התשואה על ההשקעה כאן היא עצומה כי אנשים לא מתעלמים מההודעה שהם מקבלים".

 

קובי פז נואם בוועידה קובי פז נואם בוועידה צילום: נמרוד גליקמן

 

מוצר נוסף שמציעה בזק ללקוחות עסקיים הוא Phone-B. "לבעל העסק הקטן חשוב להיות זמין תמיד ללקוחות שלו והכלי הזה מאפשר לו לענות למספר במשרד בכל זמן כיוון שהשיחות מופנות לסלולרי שלו בכל מקום שהוא נמצא בעולם", אומר פז.

 

לדברי פז, שירות נוסף שמספקת בזק בענן הוא נתב רשתי. "הכלי מספק IVR (הודעות קוליות) ללקוח כשירות בענן ונותן ללקוחות שלו תחושה שהם מתקשרים לעסק גדול ומתקדם, וגם כאן מדובר בשירות שניתן בתשלום חודשי מאוד נמוך", אמר פז.

 

אתגר נוסף שנתקלים בו העסקים הקטנים נוגע לנושאים של גיבוי ואבטחה. "ללקוחות יש היום יכולת לצרוך שירותי גיבוי ואבטחה לעסק מבלי להשקיע במכשירי הקלטה שבכל מקרה נגנבים ראשונים בעת פריצה. אנחנו מציעים שירות שישמור את כל המידע מהמחשבים וממצלמות האבטחה בענן", אמר פז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x