$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

נשיא להב: "חברות ממשלתיות צריכות לשלם לעסקים קטנים לפני ספקים אחרים"

על רקע אי אישור התקציב ופרסום על עיכוב תשלומים לספקי מעצ פנה אהוד רצאבי למנכ"ל משרד רה"מ וביקש להנחות לשלם לעסקים קטנים ללא דיחוי: "הם שבריריים"

הדר קנה 14:0314.01.13
רו"ח אהוד רצאבי, נשיא ארגון העסקים העצמאים להב, פנה הבוקר (ב') למנכ"ל לשכת ראש הממשלה הראל לוקר בעקבות הפרסום שלפיו חברת נתיבי ישראל (מעצ לשעבר) מעכבת תשלומים לספקים, וביקש לשלם קודם כל לעסקים קטנים ובינוניים.

 

רצאבי אמר כי: "איננו יודעים אם ידיעה זו נכונה במלואה או חלקית, אולם לצערנו אנו חוששים כי בגלל אי העברת תקציב 2013 עלול הדבר להתפשט גם לשירות המדינה, לחברות ממשלתיות, לשלטון המקומי ולתאגידים סטטוטוריים".

 

הוא ביקש כי "תצא הנחייה של הממשלה, על רקע אי אישור תקציב 2013, לבודד מתוך תשלומים את אלו המיועדים לספקים קטנים ובינוניים (בהתאם להיקף שנקבע בהחלטת הממשלה) – ולשלם להם ללא דיחוי. מן הראוי גם להזכיר כי כל תקציבי משרד התמ"ת לסיוע לעסקים קטנים, לרבות בתחום היצוא והעיצוב, נעצרו – וגם בכך יש פגיעה חמורה בסקטור שברירי זה".

 

רצאבי הוסיף: "אנחנו מבקשים ל'סמן' מתוך הספקים את העסקים הקטנים והבינוניים. עסקים אלו הם שבריריים ביותר, ואי תשלום עלול, בטווח קצר, למוטט אותם".

 

לדבריו "עסקים קטנים כבר במצב הנוכחי סובלים ממוסר תשלומים ירוד מצידם של מוסדות וגופי המדינה. מהטעם הזה יזמה להב וקידמה בכנסת האחרונה הצעת חוק לשיפור מוסר התשלומים של מוסדות המדינה, שעברה אישור ועדת שרים לענייני חקיקה. בכוונת להב להמשיך ולקדם את הצעת החוק בכנסת הבאה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x