עסקים קטנים ובינוניים ישן

"שיעור ההישרדות של עסקים בתום 4 שנים נע בין 53% ל-65%"

על פי נתוני התאחדות היזמים, בשנה האחרונה פועלים בישראל כ-450 אלף עסקים קטנים ובינוניים, המהווים 96% מכלל העסקים במשק

הדר קנה 12:5117.12.12

שיעור ההישרדות של עסקים בתום 4 שנים נע בין 53% ל-65%, כך עולה מנתונים שהעבירה התאחדות היזמים בישראל לקראת הכנס השנתי לציון 20 שנה להתאחדות.

 

בהתאחדות מוסיפים כי השנה הקריטית ביותר היא השנה הראשונה לפעילות העסקית, בה מרבית בעלי העסקים נתקלים בבעיות וקשיים בניהול.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: עומר הכהן

 

על פי נתונים של ההתאחדות בשנה האחרונה פועלים בישראל כ-450,000 עסקים קטנים ובינוניים, אשר מהווים 96% מכלל העסקים במשק.

 

שיעור המועסקים בעסקים קטנים הוא כ-55% מהעובדים בסקטור הפרטי וחלקם של העסקים הקטנים בתוצר כ- 45% וחלקם בייצוא עומד על כ-15%.

 

על פי הנתונים, הקשיים העיקריים העומדים בפני עסקים קטנים הם תשלומים למע"מ ומס הכנסה, גישה למקורות אשראי ומימון, מיסוי עירוני, תכנון פיננסי בכלל וניהול תזרים מזומנים בפרט. כאשר כ-30% מהעסקים לא מצליחים לגייס מימון נדרש אפילו לפעילות השוטפת. שיעור הישרדות העסקים עולה ככל שהעסק גדול יותר.

 

מנכ"לית ההתאחדות ליזמים, אירנה וולדברג, אמרה בהקשר זה: "במהלך השנה הראשונה היעדר מיומנויות ניהול גורם לכך שבעלי עסקים קטנים אשר בעיקר מתמחים בתחום עשייתם, עושים הרבה מאוד טעויות ניהוליות הנובעות בעיקר מחוסר ידע וניסיון. לכן, מי שיש לו אורך נשימה כלכלי מספק מצליח לשרוד יותר ולגבור על המכשולים והטעויות. במסגרת הפעילות של התאחדות היזמים בישראל אנחנו משתדלים לסייע ליזמים ולבעלי עסקים ללמוד את המיומנויות הניהוליות ולנסות למנוע טעויות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x