שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הפנסיה ואתם

נתניהו נכנע ללחץ הציבורי: הסכים למו"מ בין האוצר לח"כ כץ בעניין דמי הניהול

ראש הממשלה התערב אישית בסוגיית דמי הניהול בקופות הגמל, ולאחר שיחה עם הח"כ חיים כץ, הסכימו כי האחרון ינהל מו"מ ישיר בעניין עם הממונה על שוק ההון, עודד שריג

תומר אביטל 22:3330.01.12

ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב היום (ב') בצורה אישית בסוגיית דמי הניהול המופרזים בקופות הגמל. הערב מסתבר כי נתניהו נכנע ללחץ הציבורי וללחץ שהפעילו חברי הכנסת והחליט כי ייערך מו"מ בין האוצר לבין יו"ר ועדת העבודה, חיים כץ, שנלחם לקצץ את דמי הניהול.

 

נתניהו וכץ

הסתגרו היום לשיחה בת שעה בלשכת רה"מ בכנסת. נתניהו הסתייג ממהלכו של כץ להביא את הצעת החוק שמבקשת להגביל את תקרת דמי הניהול ל-0.7% לקריאה טרומית כבר ביום ד', בניגוד לעמדת האוצר.

 

בסיום השיחה הגיע נתניהו להסכמה עם כץ לפיה ינהל מו"מ ישיר מול הממונה על שוק ההון עודד שריג בנושא. כזכור, הממונה מקדם תקנות לפיהן דמי הניהול יירדו למקסימום של 1.2% בלבד ומתנגד להורדה מעבר לכך. לדבריו, הנמכת התקרה מעבר לכך תוביל לסגירת חברות ולצמצום התחרות.

 

לפי ההסכם בעשרת הימים הקרובים כץ לא יקדם את הצעת החוק הפרטית ושריג יקפיא את התקנות (שבלאו הכי יהיו מוכנות רק בשבוע הבא). אם הצדדים לא יגיעו לעמק השווה ישובו ללשכתו של נתניהו לדיון מחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x