$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך אפרים קובי אם יחליף תוכנית פנסיה?

קובי, 38, עובד בחברה בתחום השמן והדלק באזור תל אביב, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 115,554 שקל. אם יעבור תוכנית - יוכל לחסוך 64,004

הדס שפר 07:0417.01.12
אפרים קובי (38), נשוי + 2, עובד בחברה בתחום השמן והדלק באזור תל אביב, מתגורר בתל אביב. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 115,554 שקל, מהם יוכל לחסוך 64,004 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת.

 

איך זה קורה: קובי חוסך בקרן הפנסיה מיטבית עתודות של כלל. הוא משלם את דמי הניהול המרביים, העומדים על 6% מההפקדה ו־0.5% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 5% מפריש המעביד לתגמולים ו־5% מפריש העובד לתגמולים. בסך הכל אמור קובי להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־46.80% משכרו הנוכחי.

 

דבר החוסך: "כל אחד חושב על היום שבו הוא יפסיק לעבוד ויחיה מהפנסיה. ככל שאתה צעיר ככה אתה רחוק מזה, ואתה פחות מתעמק באותיות הקטנות המפרטות מה התוכנית כוללת, איך זה עובד, דמי ניהול וכו'. באופן אישי, הנושא מעניין אותי, אבל לא יצא לי להתעמק בו ואני לא יודע להסביר למה, משום שמדובר בנושא חשוב מאוד. אני מקווה להיכנס לעומק הדברים כי רוב האנשים לא מבינים בתחום, אבל זה אחד החסכונות הכי חשובים וגדולים שלנו".

 

אפרים קובי אפרים קובי צילום: עמית שעל

 

דבר היועץ: "דמי הניהול שמשלם קובי בקרן הפנסיה הם המרביים לקרן פנסיה מקיפה, כך שהתוכנית בסדר גמור, אבל המחיר קצת פחות. באמצעות מעבר לתוכנית זולה יותר, לפי התנאים הקיימים בשוק, קובי יוכל לחסוך 64 אלף שקל בדמי ניהול ולשלם 51,550 שקל בלבד. הוא יוכל גם להגדיל את גובה הקצבה ל־50.88% מהשכר. "עניין נוסף הוא שבדו"ח של קרן הפנסיה שלו הוא עדיין מופיע כרווק, אף על פי שהוא נשוי, ולכן נמצא במסלול 'עתיר חיסכון'. המשמעות היא שהוא ממשיך לחסוך על חשבון ביטוח החיים, ובמקרה של נכות או אובדן חיים חס וחלילה - אשתו תקבל סכום זעום ביותר".

 

דבר החוסך, אחרי הייעוץ: "האמת היא שלא ידעתי שזה המצב, ומתוכננת לי פגישה עם הסוכן שלי בקרוב. עצם זה שאני מופיע שם כרווק זה לא בסדר ואני מתכוון להסדיר את זה כבר מחר. זה מסוג הדברים שעד שלא מפנים את תשומת לבך אתה לא שם לב אליהם במירוץ החיים. אנחנו מדברים על מחאה חברתית ומהפכה - זה אחד הנושאים החשובים שצריך לטפל בהם. אני מתכוון לקחת את הפרטים ולטפל בזה בהקדם".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר מחברת MPC - מירב הפנסיה בע"מ

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x