$
מוסף עסקים קטנים יולי 2011

טיפים בתחום הרכב: כמה מכוניות העסק שלכם צריך?

וגם: אילו סוגי מכוניות כדאי שיהיו בעסק - והאם ליסינג יכול להיות פתרון משתלם

תומר הדר 08:1803.07.11

68. כמה מכוניות עסק קטן באמת צריך?

 

לדברי ינון עמית, מנכ"ל חברת הליסינג אלבר, בשוק הליסינג עסק קטן נחשב לעסק המחזיק עד עשרה כלי רכב, ואילו בעסק בינוני יש עד 100 כלי רכב. אופי פעילותו של כל עסק מכתיב את מספר המכוניות. "חברת שליחויות עשויה להזדקק לכעשר מכוניות כאשר מועסקים בה 25 עובדים בסך הכל, ואילו עסק בתחום הפרסום עשוי להזדקק לכמות זהה של כלי רכב בעודו מעסיק כ־150 עובדים", אומר עמית.

 

לדברי אלון ברונשטיין, סמנכ"ל לקוחות עסקיים בהרץ, "בהחלטה על מספר כלי הרכב שיש להחזיק כשמפעילים עסק קטן יש להביא בחשבון את אותם הרכיבים שמביאים בחשבון לקראת כל עסקה. על מקבלי ההחלטות לשאול את עצמם לכמה כלי רכב הם באמת זקוקים, ולהחליט בהתאם. כעיקרון, עסק מוטה מכירות שטח יזדקק ליותר מכוניות מעסק שעובדיו פועלים מהמטה ושבו מכוניות לעובדים הן רק חלק מתנאי ההעסקה שמציעים להם".

 

מגרש מכוניות של אלבר מגרש מכוניות של אלבר צילום: עמית שעל

 

69. אילו סוגי מכוניות כדאי שיהיו בעסק?

 

סוג כלי הרכב הנדרשים נקבע על פי צורכי העסק כמו גם על פי דרישות המשתמש הסופי - העובד עצמו. לדברי מנכ"ל אלבר ינון עמית, "רכבים מסחריים משמשים בדרך כלל גופים המשנעים סחורה, רכבים קטנים טובים לעסקים עירוניים, ומנהלים בדרג הביניים אוהבים רכבים משפחתיים, שטובים גם למי שנוסע נסיעות ארוכות ורבות". לדברי אלון ברונשטיין מהרץ, בחברה שבה הרכב משמש לנסיעות רבות, יש להביא בחשבון גם את צריכת הדלק שלו ולנסות לצמצם את הוצאות הדלק.

 

70. האם ליסינג מתאים לעסק קטן?

 

לדברי מנכ"ל אלבר ינון עמית, "שיטת הליסינג התפעולי נכונה ומתאימה לכל עסק באשר הוא, ללא קשר לגודלו. היא מאפשרת חיסכון בעלויות ניהול ומפנה זמן ומשאבים לעיסוקי הליבה של העסק. חברות הליסינג נהנות מכוח קנייה גדול משמעותית בכל תחום שהוא, כמו רכישת המכוניות, אחזקתן ומכירתן במחיר מקסימלי. עסק קטן גם ייהנה מפישוט של מעקב ההוצאות אחר המכוניות - חשבונית אחת שמרכזת את כלל ההוצאות - ומהוצאה חודשית, קבועה וידועה מראש, ללא הפתעות".

 

לדברי אילן ברונשטיין מהרץ, "לעסקים קטנים, שלעתים המחזור הכספי שלהם מצומצם, שיטת הליסינג מאפשרת פריסת תשלומים נוחה תוך קבלת סל שירותים נרחב. יש, כמובן, עסקים קטנים שיעדיפו לרכוש מכוניות באמצעות מימון ממקור אחר, אך חשוב לזכור שרכב שנרכש על ידי החברה, בכל שיטת מימון, מגדיל את חובה בספרים. זאת בזמן שהוצאות בגין חכירת רכבים בליסינג נחשבות להוצאות שוטפות ואינן מגדילות את חוב החברה".

 

לשאר הטיפים לחצו כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x