שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

ממחר: לקוחות עסקיים ישלמו עבור הפקדה בבנק הדואר

בנוסף, ייגבה תשלום עבור ניהול חשבון שאינו פעיל. בנק הדואר יוכל לקבוע בעצמו את גובה העמלה על תשלום חשבון בזק בסניפיו

גילעד נס 15:4131.01.11

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') תקנות המסדירות את עדכון חלק מתעריפי בנק הדואר, בישיבה שבה לא נכחו חברי ועדת הכלכלה מלבד היו"ר, ח"כ כרמל שאמה-הכהן. בנק הדואר הוא חברה-בת של חברת דואר ישראל, חברה ממשלתית שתעריפיה מפוקחים בידי המדינה, וכיום מתנהלים בו כ-400 אלף חשבונות

עו"ש.

 

השינוי המרכזי בתקנות החדשות, האמורות להתפרסם ברשומות עוד היום ולפיכך להיכנס לתקפן מחר, הוא ביכולת לגבות תשלום מלקוחות עסקיים. לקוחות פרטיים יוכלו להמשיך ולהפקיד כספים בחשבונם ללא תשלום, אך מלקוחות עסקיים יגבו 5.05 להפקדה עד 10 המחאות, ו-0.505 שקלים עבור הפקדה של כל המחאה מעבר לכך. התשלום עבור פתיחת חשבון הוזל מכ-50 שקלים לכ-43 שקלים, והוא ישולם ב-12 תשלומים.

 

הפיקוח על תעריפי בנק הדואר, שמשמעו גם מתן האפשרות ללקוחותיו לבצע פעולות ללא תשלום או בתשלום מופחת ביחס לבנקים האחרים, נועד לאפשר לאוכלוסיות מוחלשות להיעזר בשירותים פיננסיים, אולם מנכ"ל בנק הדואר, יואל נווה, ציין בדיון כי לקוחות עסקיים רבים מנצלים את התעריפים הנמוכים, ולפיכך יש מקום להבדיל בין לקוחות פרטיים ועסקיים בתעריפים מסוימים.

 

תעריפיו של הבנק נקבעים באמצעות "הוראת שעה" המתחדשת מעת לעת, ותוקפה של הוראת השעה האחרונה פג היום. בחוק ההסדרים שאושר בשלהי 2010 שולב סעיף המאפשר לשר התקשורת, בהסכמת שר האוצר, להוציא מפיקוח חלק מתעריפי בנק הדואר, על מנת להקל על החברה בתחרות מול הבנקים האחרים.

 

עד כה היה ניהול חשבון בבנק הדואר מתבצע ללא תשלום, אולם בתקנות החדשות יגבו 4 שקלים לחודש עבור ניהול מה שמכונה "חשבון סילוקים בלתי פעיל", דהיינו חשבון שבמשך ששה חודשים לא בוצעה בו פעילות, כגון הפקדה או משיכה, בין היא מבוצעת בידי הלקוח או גורם אחר (תשלום קצבה, למשל). בנוסף, חשבון שכזה לא יוכל להגיע ליתרה שלילית.

 

כיום מתאפשר תשלום חשבון בזק בבנק הדואר, כאשר העמלה שגובה הדואר מבזק נקבעה בידי המדינה. על פי התקנות החדשות, בנק הדואר יוכל לקבוע את גובה העמלה, כך שיתאפשר לו להתחרות בגורמים נוספים שעימם מבקשת בזק לשתף פעולה בתהליך תשלום חשבונותיה.

 

התעריפים יוצמדו למדד, ויתעדכנו בחודש יולי מדי שנה, החל בשנת 2012 במסגרת שינוי התעריפים גם יעוגלו תעריפים המסתיימים ב-5 אגורות, לאור הוצאתו של מטבע זה מהמחזור, והתעריפים הרלוונטיים יעוגלו כלפי מעלה.

 

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x