$
מדריכים

מתחתנים עם הבנק: צעדים ראשונים בזוגיות הפיננסית

התחתנתם? אתם ודאי שוקלים לפתוח חשבון בנק משותף. לזוגות המתלבטים היכן לעשות זאת, כלכליסט מגיש: אילו הטבות יעניקו לכם הבנקים, היכן תקבלו את האשראי הזול ביותר ומי יחזר אחריכם בעו"ש ובמשכנתה

רימונה פרקש-ברוך 19:2629.07.10

בני זוג הממסדים את הקשר בינהם עומדים בפני החלטות חשובות רבות, אחת מהן הינו חשבון הבנק המשותף - האם לפתוח חשבון משותף, ואם כן אז באיזה בנק. "כלכליסט" בדק עבורכם אילו הטבות יעניקו לכם הבנקים, היכן תקבלו את האשראי הזול ביותר ומי יחזר אחריכם בעו"ש בפיקדונות ובמשכנתה.

 

הפועלים

 

תנאי

הקבלה: אחד מבני הזוג מקבל משכורת של 5,000 שקל ומעלה. ההטבות: במסגרת "חשבון צמיחה" יוכל הזוג לקבל מענקים בשווי של 600–1,690 שקל, בהתאם להפקדות בתוכנית חיסכון והפקדות לחתונה. זוג שיפקיד במשך שש שנים כל חודש 100 שקל, ויפקיד יותר מ־5,000 שקל מכספי החתונה, יקבל לאורך השנים את הסכום המקסימלי. 

 

עו"ש: אין הטבות מיוחדות. שירות on-time, המאפשר לקבל מידע על המתרחש בחשבון, ניתן 3 חודשים חינם.

 

הלוואה: בגובה עד פי 10 מהמשכורת ועד 100 אלף שקל (הנמוך מביניהם) בפריסה של 60 תשלומים חודשיים עם אפשרות לדחיית תשלומים (גרייס) של עד 6 חודשים, עם תשלום של הריבית בלבד (הריבית תיקבע בהתאם למאפייני הלקוח)בריבית החל מפריים פלוס 2%. הלוואה לכל מטרה עד 60 תשלומים ללא ביטחונות וערבים החל מפריים פלוס 2.5%. ניתן גם מימון לרכב חדש בפריים מינוס 0.5%. 

 

מסגרת אשראי: לקוח חדש יכול לבחור גם קבלת מסגרת ללא ריבית לשנה. החל בדצמבר ניתן יהיה לקזז את יתרות העו"ש מול יתרות החובה.

 

הטבות במשכנתה: זכאות פועלים-משכנתה בריבית מועדפת על סכום הטבה שנע בין 40 ל־125 אלף שקל (בהתאם לפעילותו הפיננסית של הלקוח). 

 

הטבות בריבית: הריבית ב"חשבון צמיחה" על הפקדה של 100 שקל בחודש תעמוד על פריים מינוס 1.8%. חיסכון בהפקדה חד־פעמית - הריבית תיקבע על פי גובה הסכום והמסלול. כמו כן, חיסכון בהוראת קבע בתנאים מועדפים. 

 

לאומי 

 

תנאי הקבלה: מעבירי משכורת של מעל 7,000 שקל בחודש. 

 

ההטבות: הזוג יקבל מענק של 1,500 שקל. 

 

עו"ש: 75% הטבה בעמלות לתקופה של שנה (גם על פעולות בערוץ ישיר); פטור מעמלות על הפקדת צ'קים וטיפול במזומנים (כספי החתונה) על ידי פקיד; שירות "רצים בשבילך" - טיפול בהעברת הוראות קבע וזיכויי ביטוח לאומי. כמו כן שדרוג לכרטיס האשראי ושובר מתנה של 150 שקל לארוחת בוקר זוגית.

 

הלוואה: הלוואת מתחתנים עד 60 אלף שקל בהחזר של עד 48 תשלומים בריבית של החל בפריים + 0.5% (בכפוף לנתוני הלקוח). 

 

הטבות במשכנתה: מענק של עד 1,200 שקל לנוטלי משכנתאות חדשות. הצעה להלוואה צמודת מדד לארבע שנים עד סכום של 50 אלף ללא ריבית.

 

הטבות בריבית: על הפקדות מעל 25 אלף שקל תתקבל ריבית בהתאם להחלטת הבנק.

 

 

דיסקונט

 

תנאי הקבלה: הבנק מאפשר לקבל את ההטבות כאשר אחד מבני הזוג מעביר משכורת של 4,000 שקל ומעלה או כאשר לאחד מבני הזוג תיק השקעות בהיקף של 200 אלף שקל.

 

עו"ש: הזוג יקבל במשך שנתיים פטור מלא מעמלת פעולה על ידי פקיד ובערוץ ישיר, פטור מעמלת כרטיס אשראי, שיוך אוטומטי ל"מפתח דיסקונט" ופנקס צ'קים חינם.

  

הלוואה: זוג שזכאי להטבה יוכל לקבל הלוואה ללא ריבית והצמדה בהיקף של 36 אלף שקל לתקופה של עד 36 חודשים.

  

הטבות בריבית: זוג זכאי למשכנתה בריבית מסובסדת במסלול צמוד לפריים. המשכנתה תעמוד על פריים מינוס 0.8% במסלול הפריים, ובמסלול הקבוע - בריבית קבועה שתנוע סביב 3%.

 

הטבות בריבית: חיסכון חודשי בכרטיס אשראי "מפתח דיסקונט" המאפשר לחסוך בשלושה מסלולים: עיגול עסקה, צבירת ההטבות וההנחות או הפקדה משלימה. הכספים נצברים בחיסכון למשך 15 שנה ומזכים את החוסך בריבית של פריים מינוס 1.5%.

 

 

מזרחי טפחות

 

תנאי הקבלה: זוג שנישא ב־3 החודשים האחרונים ולאחד מבני הזוג משכורת בגובה 6,000 שקל או לזוג משכורת של 9,000 שקל.

 

הטבות: ניתן לבחור אחת מארבע - מענק בגובה 1,500 שקל בעו"ש או בכרטיס האשראי; הלוואה עד 30 אלף שקל ללא ריבית וללא הצמדה; פטור לשלוש שנים מעמלות ניהול עו"ש (כולל עמלת מינימום); מענק של 1,000 שקל בעו"ש של הלקוח משולב עם 60% הנחה על עמלות ניהול עו"ש. הלקוח יקבל 4 פנקסי צ'קים חינם.

 

הלוואה: ניתן לקבל הלוואה עד 50 אלף שקל בריבית פריים + 3.4% עם אפשרות להחזר הקרן עד חצי שנה מתום לקיחת ההלוואה.

 

מסגרת אשראי: ניתן לבחור באחד מהשניים - מסלול אוברדרפט בלי ריבית: מתאים ללקוחות שהחשבון שלהם לעתים בפלוס ולעתים במינוס. יתרת המינוס מתקזזת עם יתרת הפלוס והלקוח משלם פחות ריבית או כלל לא. מסלול wim wim: מתאים ללקוחות בעלי משכנתה בטפחות - ניתן להיות במינוס עד גובה ההחזר החודשי על המשכנתה בלי לשלם ריבית חובה. אם יתרת החוב היא מעבר להחזר, ריבית רגילה תחושב רק על היתרה.

  

הטבות במשכנתה: הנחה של עד 60% בדמי טיפול אשראי וביטחונות ועד 500 שקל והנפקת תעודת זכאות חינם (כל עוד מבוצע בטפחות).

  

הטבות בריבית: פיקדון קצר מועד לשנתיים עם תחנות יציאה כל שלושה חודשים להפקדת כספי החתונה. טווח הריביות ההתחלתיות לרבעון הראשון נע בין פריים פחות 2.05% לפריים פחות 1.75%, בהתאם לסכום ההפקדה.

 

 

הבינלאומי

 

תנאי הקבלה: העברת משכורת של 4,000 שקל ומעלה או תיק השקעות בגובה 100 אלף שקל ומעלה לתקופה של 36 חודשים.

 

ההטבות: מענק בגובה 1,000 שקל או הלוואה ללא ריבית והצמדה בגובה 18 אלף שקל ל־18 חודשים.

עו"ש: פטור מעמלת פקיד ועמלת ערוץ ישיר לשנה.

  

הלוואה: מוצעת הלוואה בסכום של 30 אלף ל־18 חודשים בריבית בשיעור פריים בלבד לשנה.

 

מסגרת אשראי: קבלת מסגרת משיכת יתר עד פי 4 מגובה המשכורת. גובה הריבית תלוי בפעילות הלקוח ונע בין פריים + 0.5% עד פריים + 3%.

 

הטבות במשכנתה: למעבירים משכורת מעל 4,000 שקל או מנהלים תיק השקעות של 100 אלף שקל תינתן הטבה במשכנתה. לדוגמה, משכנתה לתקופה של 20 שנה במסלול צמוד מדד בריבית של 2.8%.

 

הטבות בריבית: פיקדונות שקליים בריבית קבועה לתקופה של יום עד שנה - הטבה של 0.15% מעל ריבית המינימום בבנק. פיקדונות שקליים בריבית משתנה לשבוע עד שנה - הטבה של 0.1% מעל ריבית זו. הטבה של 0.3% מעל ריבית המינימום לתוכנית חיסכון צמודת מדד לשנתיים.

 

 

אוצר החייל

 

תנאי הקבלה: במסגרת חשבון "חופשי חופשי" - משכורת של 4,000 שקל ומעלה.

 

ההטבות: הלקוחות יקבלו מענק של 1,000 עד 2,000 שקל (למעבירי משכורת של 7,000 שקל ומעלה). עו"ש: פטור לתקופה של ארבע שנים מעמלת פעולה על ידי פקיד, ערוץ ישיר והשלמת מינימום. נוסף על כך, קבלת שני פנקסי צ'קים חינם בכל שנה.

 

מסגרת אשראי: הטבות בריבית האוברדרפט, תלוי בסוג המועדון שהלקוח בוחר להצטרף אליו. אנשי צבא יקבלו מסגרת אשראי בגובה המשכורת בריבית של פריים + 1.5%. לקוחות אוצר זהב יקבלו מסגרת אשראי בריבית פריים + 3.5%, כשאחד מבני הזוג סטודנט - המסגרת תהיה בריבית פריים + 0.8%. נוסף על כך, תינתן מסגרת אשראי עד 100 אלף שקל - גובה המסגרת תלוי בגובה המשכורות המועברות לחשבון. גובה הריבית תלוי בסוג המסגרת.

 

הטבות במשכנתה: הנחה של 50% בפתיחת תיק וריבית מיוחדת במשכנתה בהתאם למסלול הנבחר. כיום הריבית במסלול הפריים עומדת על פריים פחות 0.9%.

  

הטבות בריבית: פיקדון לשנה בריבית של פריים פחות 1%. הפקדה מקסימלית: 100 אלף שקל.

 

 

אגוד

 

תנאי הקבלה: העברת משכורת של 7,000 שקל ומעלה וביצוע פעולה אחת מהשתיים: שמונה פעולות בחשבון ביוזמת הלקוח או שימוש של 2,000 שקל בחודש בכרטיס אשראי.

 

עו"ש: פטור מעמלות הפקדת צ'קים או מזומן שהתקבלו מהחתונה. נוסף על כך, הטבות הניתנות במסגרת "חשבון הפוך" לשלוש שנים - 3% ריבית על יתרת הזכות בעו"ש. כמו כן, פטור מריבית על המינוס ופטור מעמלות על העו"ש.

  

הלוואה: עד 20 אלף שקל ל־36 חודשים בריבית של פריים + 2%.

  

הטבות בריבית: משכנתה צמודת מדד בריבית משתנה כל שנתיים בריבית התחלתית של 0.99% עד 100 אלף שקל ללקוח.

 

הטבות במשכנתה: 50% הנחה בדמי פתיחת תיק.

  

הטבות בריבית: פיקדון שקלי ל־18 חודשים המבטיח מענק של 4.2% בתום התקופה (ריבית נומינלית שנתית של 2.78%).

 

 

יהב

 

תנאי הקבלה: למעבירים משכורת מ־5,000 שקל ומעלה.

 

עו"ש: פטור מעמלות ערוץ ישיר, פטור מעמלת מינימום, פטור מעמלת הקצאת אשראי, עד שישה פנקסי צ'קים חינם לשנה.

 

מסגרת אשראי: מסגרת משיכה עד 300% מגובה השכר החודשי.

 

הלוואה: עד 60 אלף שקל ל־60 חודשים בפריים + 2%.

  

הטבות במשכנתה: באמצעות דלפקי טפחות בסניפי בנק יהב - הנחה של 50% בעמלת פתיחת תיק.

 

הטבות בריבית: בהפקדות מעל 200 אלף שקל פיקדון לשנתיים - שנה ראשונה בריבית של 2.35% שקלית, שנה שנייה בריבית של 0.25% צמודה למדד. פיקדון שקלי בריבית קבועה לחצי שנה של 1.5%. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x