שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

עוברים בנק? חברת כרטיסי האשראי תהיה אחראית להעברת הוראות הקבע

במסגרת המהלכים להקלת מעבר בין בנקים, הודיע הפיקוח על הבנקים כי הנטל להעברת הפעילות בעסקאות מתמשכות בכרטיסי חיוב הועבר מהלקוח אל מנפיק כרטיס האשראי הישן

כתב כלכליסט 12:0513.04.10

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל יוצא במהלך להקלת מעבר של לקוחות בין הבנקים. בהודעה שפירסם היום מסר הפיקוח כי יוסדר האופן שבו תעשה העברת ההרשאות לחיוב כרטיס אשראי מכרטיס אשראי ישן לכרטיס חדש בעת מעבר בנק או אגב החלפת כרטיס.

 

בהתאם לתיקון, הנטל להעברת הפעילות בעסקאות
מתמשכות בכרטיסי חיוב הועבר מהלקוח אל מנפיק כרטיס האשראי הישן - עליו הוטל לפעול אל מול הספקים להעברת פעילותו של הלקוח בעסקאות מתמשכות לכרטיס האשראי החדש. ההליך נעשה באופן אוטומטי, עם הגשת בקשת לקוח לבנק אליו העביר את החשבון, אולם באפשרות הלקוח לבחור שלא לפעול בדרך זו ולבצע את העברת ההרשאות בעצמו.

 

מהפיקוח על הבנקים נמסר כי המהלך נובע מהעובדה שכאשר לקוח מעוניין לעבור מבנק לבנק, פעמים רבות הוא נדרש להחליף את כרטיס האשראי שלו בחדש, המונפק על ידי הבנק אליו עבר. עד היום לא היתה שיטה להעברת הוראות הקבע באופן פשוט, והלקוח נדרש לפנות לכל בתי העסק עמם התקשר, ולהודיע להם על שינוי ההרשאות לחיוב חשבונו לצורך חיוב כרטיסו החדש.

 

איך זה יעבוד?

 

עם פתיחת החשבון יגיש הלקוח לבנק החדש אליו עבר בקשה להעברת פעילותו בעסקאות מתמשכות (הרשאות לחיוב החשבון) מכרטיס האשראי הישן לחדש.

 

הבנק שאליו עבר הלקוח ימסור לבנק שבו נסגר חשבונו של הלקוח את פרטי כרטיס האשראי החדש של הלקוח, פרטי זיהוי הלקוח ומספר כרטיסו הישן.

 

הבנק שבו נסגר חשבונו של הלקוח מחויב למסור לכל בעלי העסק, עימם קשור הלקוח בעסקאות מתמשכות, הודעה בדבר ביטול כרטיס החיוב הישן ופרטי הכרטיס החדש, על מנת שאלה ימשיכו לחייב באופן שוטף את כרטיס החיוב החדש של הלקוח. בעקבות העברת המידע הנדון מצופה כי הספקים יחלו לחייב את כרטיסו החדש של הלקוח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x