שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקים קטנים ובינוניים ישן

נתניהו: הגדלה מסיבית של הוצאות הממשלה תעלה בשנים של תיקון כואב

יו"ר הליכוד תקף בוועידת "כלכליסט" לעסקים קטנים ובינוניים את תוכניתה של מפלגת העבודה. הוא הוסיף: "יש להגדיל באופן משמעותי את התקציבים הממשלתיים למחקר ופיתוח". לדבריו, "אנחנו עומדים בפני סופה, והנגיד פישר אינו יכול למלא את מקומה של הממשלה"

שאול אמסטרדמסקי 16:4127.01.09

"אם נרכיב את הממשלה, המטרה שלנו תהיה לבלום את הנפילה, ולסובב את המגמה כך שנעבור מהתכווצות המשק לצמיחה במהירות האפשרית. הצמיחה היא הדרך היחידה למנוע פיטורים, לשמור ולייצר מקומות עבודה. עלינו להפעיל שורה של צעדים יחד, במקביל, על מנת להבטיח את הצמיחה. לכן אנחנו נשמור על תיק האוצר בידי הליכוד, כי אני רוצה להבטיח שהמדיניות הכלכלית שלנו, אכן תתבצע", כך אמר היום יו"ר הליכוד, והמועמד לראשות הממשלה, בנימין נתניהו, בוועידת "כלכליסט" לעסקים קטנים ובינוניים.

 


 

נתניהו הציג את משנתו הכלכלית, שכוללת חמישה מרכיבים עיקריים. אחד המרכיבים החשובים, לדבריו, הוא הפחתת מסים מואצת. "הפחתת המסים היא מרכיב חיוני שלא נכלל משום מה בתכניות הכלכליות של המפלגות האחרות. אנחנו נבצע הפחתה ממוצעת במס ההכנסה בשיעור של 20% על פני ארבע שנים, ונבצע הפחתה מקבילה במס החברות באותה תקופה כדי להביא את המס ל-18%", אמר נתניהו.

 

 

"אני חושב שהעובדה שהדבר הזה לא קיים כרגע באף אחת מהתוכניות הכלכליות של המפלגות האחרות הוא חסר גדול מאד, ולכן זוהי בשורה אמיתית לאזרחי ישראל. אם צריך לבחור בין גירעון זמני, וכנראה שיהיה לנו גירעון זמני, עדיף לנו שהוא יווצר יותר מהפחתות מס מאשר הגדלת ההוצאה הממשלתית. מה שמייצר את הצמיחה הוא בראש ובראשונה הפחתות המסים", הוסיף.

 

לדבריו, "יש בפנינו שלוש הצעות משלוש מפלגות. לקדימה אין תוכנית. זו ההצעה שלה. למפלגת העבודה יש תוכנית, אבל היא שגויה. ההצעה להגדלה מסיבית ובלתי מבוקרת של הוצאות הממשלה זו שגיאה שתותיר אותנו בבירא עמיקתא ולא תאפשר לנו לעלות לאיגרא רמא. זה יעלה לנו בשנים של תיקון קשה וכואב", הוסיף.

 

מלבד הפחתות המסים, ציין נתניהו ארבע מרכיבים נוספים בתכניתו הכלכלית: טיפול במשבר האשראי, רפורמות מבניות במשק להגדלת התחרות, פריסת תשתיות תחבורה בכל הארץ וכן הגדלת התקציבים הממשלתיים למחקר ופיתוח.

 

"לטפל במשבר האשראי"

 

לדברי נתניהו, "ראשית יש לטפל במשבר האשראי. כרגע נוצר מצב שבו הנגיד מוריד את הריביות והבנקים לא מעבירים את האשראי וההורדה הזו ללקוחות שלהם, קרי, לעסקים הקטנים והבינוניים, וגם לא למשקי הבית. נצטרך לטפל בנושא הזה בכמה דרכים. הפער הזה נובע ראשית מחשש אמיתי, אבל גם מקיפאון שהוא מעבר לחשש. לטפל בחשש נוכל, אבל גם נשכנע את הבנקים בפירוש שיש להעביר את האשראי משום שהמשק זקוק לזה".

 

הוא הוסיף: "יש להגדיל באופן משמעותי את התקציבים הממשלתיים למחקר ופיתוח, ובעיקר למגזר העסקים הקטנים והבינוניים, על מנת לשמר את מקומות העבודה. אם צריך, נתמוך גם במרכזי ידע בתוך האוניברסיטאות".

 

עוד אמר יו"ר הליכוד כי "מי שמכיר את הבעיה ופועל בוואקום הפוליטי שנוצר הוא נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, ואני מברך על כל יום שבו הוא נגיד הבנק. בזמנו חשבתי שהוא ייתן לנו ערך מוסף בגלל השם העולמי שיש לו ובגלל היכולות המהותיות שהוא ניחן בהן. חשבתי שזה יעמוד לנו לזכות בייחוד ביום סגריר, והנה כעת אנחנו עומדים בפני סופה. אבל פישר אינו יכול ולא צריך למלא את מקומה של הממשלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x