$
בורסת ת"א

יו"ר רשות התקשורת האמריקאית לשעבר מצטרף לדירקטוריון בי-קום

אג'יט פאי, שהצטרף לאחרונה כשותף בקרן סרצ'לייט, המחזיקה בבזק דרך בי-קום, כיהן כיו"ר ה-FCC משנת 2017 וכחבר ב-FCC כעשור; אגי'ט מצטרף לבי-קום בתקופה בה בזק לקראת מהלכים משמעותיים, ביניהם פריסת סיבים אופטיים ומיזוג בין שתי החברות הבנות, yes ובזק בינלאומי

אביאור אבו 09:1404.05.21

בי-קום, בעלת השליטה בבזק, הודיעה הבוקר (ג') על מינויו של אג'יט פאי (Ajit Pai), יו"ר רשות התקשורת האמריקאית (FCC) לשעבר, לדירקטוריון החברה.

 

אג'יט, שהצטרף לאחרונה כשותף בקרן סרצ'לייט, המחזיקה בבי-קום, כיהן כיו"ר ה-FCC משנת 2017 וכחבר ברשות כעשור. בתקופת כהונתו קידם את הובלתה של ארה"ב בתחום ה-5G ואת הפיכת הרשות ליותר פתוחה ושקופה. לפני כן, שימש אג'יט בתפקידים שונים במשרד המשפטים האמריקאי, בסנאט האמריקאי, כשותף במשרד עורכי הדין ג'נר אנד בלוק וכיועץ משפטי פנימי בחברת ורייזון.

 

אגי'ט מצטרף לבי-קום בתקופה בה בזק לקראת מהלכים משמעותיים. לאחרונה השיקה החברה את שירות הסיבים האופטיים והיא מאיצה את פריסתה ברחבי הארץ. על החברה מאיימת בחינה של משרד התקשורת להפחתת תעריפי הטלפוניה שלה, מה שיפחית את הכנסותיה השנתיות בכ-400 מיליון שקל. כמו כן, מובילה החברה מיזוג בין שתי החברות הבנות שלה, yes ובזק בינלאומי.

 

"אני שמח להצטרף לדירקטוריון בי-קום ולסייע בתמיכה בתרומה המשמעותית של בזק לתחום התשתיות הדיגיטליות בישראל", אמר אג'יט בהתייחסו למינויו.

 

 

 

אג'יט פאי אג'יט פאי צילום: בלומברג

 

 

 

"אני מאוד נלהב מהפוטנציאל הטמון בטכנולוגיות תקשורת לשיפור חייהם של אנשים. השנה האחרונה הדגישה את חשיבותן של טכנולוגיות אלה, הן לצרכנים בישראל, והן ברחבי העולם. ובמבט קדימה, תשתית דיגיטלית חזקה יותר תהיה קריטית ככל שישראל תמשיך במה שכונה המעבר שלה מסטארט-אפ ניישן לסקייל-אפ ניישן.

 

"אני מצפה לעזור לבי-קום ולבזק להשיג את החזון הזה של ישראל המחוברת באופן מלא, תוך התבססות חלקית על הניסיון הקודם שלי בהובלת שיתוף פעולה חדש בין ממשלות ארה"ב וישראל בנושא תשתיות דיגיטליות".

 

תומר ראב"ד, מנכ"ל בי-קום, מסר: "אני נרגש מכך שאג'יט מצטרף לדירקטוריון שלנו ואני מצפה כי בי-קום תיהנה מהניסיון הרב שלו בתחום התקשורת והרגולציה המשתרעת על פני יותר מ-20 שנה. נהדר לראות אדם עם ניסיון גלובלי מהשורה הראשונה מצטרף לקבוצת הטלקום המובילה בישראל. תפיסותיו והבנתו של אג'יט את תשתיות התקשורת של הדור הבא מדגישות את התמקדותנו בהבאת ישראל לחזית שוק התקשורת, שם שייכת המדינה הזו".

 

דארן גלאט, שותף בסרצ'לייט ויו"ר דירקטוריון בי-קום, מסר: "לאור הנוכחות החזקה שלנו בתחום התשתיות הדיגיטליות והקריירה המובהקת של אג'יט בענף, אנו שמחים על הצטרפותו לדירקטוריון בי-קום. להישגיו ב-FCC הייתה השפעה ניכרת על תחומי הפס הרחב, האלחוט והשידור, והידע העמוק שלו יהיה יקר מפז עבור בי-קום".

x