$
בורסת ת"א

רשות התחרות אישרה לאלקו את רכישת דסק"ש, עכשיו מחכים למשרד התקשורת

האחים זלקינד הורשו לרכוש 29.9% מדסק"ש. מגה אור, מובילת המהלך, רכשה 5% נוספים מדסק"ש והשוותה את אחזקתה לאחזקתם. בתוך כך המפרק בחברה־האחות אי.די.בי הציג דו"ח תמונת מצב

גולן חזני 07:0822.04.21

אלקו שבשליטת האחים מייק ודני זלקינד קרובה לרכישת 29.9% מדסק"ש, לאחר שרשות התחרות אישרה את הרכישה.

 

השניים הציעו כ־400 מיליון שקל עבור חלקם. מגה אור רכשה 5% נוספים מדסק"ש שלשום והגיעה לאחזקה זהה לזו של האחים.

 

 

 

מימין: מייקי ודני זלקינד מימין: מייקי ודני זלקינד צילומים: ישראל הררי

 

 

מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס הובילה את רכישת השליטה בדסק"ש בראש קבוצת משקיעים. אלקו היא הגדולה שבהם, אבל גם רמי לוי נמנה עליה ומחזיק ב־10%. ייתכן ששני המחזיקים הגדולים ייאלצו למכור 5%, אם יעבור החוק שיוזם משרד המשפטים שלפיו אחזקה של יותר מ־25% בחברה מהווה שליטה.

 

האחים זלקינד עדיין זקוקים לאישור משרד התקשורת, שצפוי בקרוב, משום שעד לא מכבר החזיקו במניות גולן טלקום, שנמכרה לסלקום. העניין שלהם בדסק"ש הוא בעיקר באחזקות שאינן נדל"ן, קרי סלקום וחברת הטכנולוגיות אלרון.

 

במקביל הגיש אופיר נאור, המפרק מטעם בית המשפט של החברה־האחות אי.די.בי פתוח, דו"ח פעילות לבית המשפט המחוזי. בדו"ח ציין את המימושים שביצע בנכסי החברה. השליטה (80%) בישראייר נמכרה לרמי לוי ושלום חיים תמורת 162 מיליון שקל; ישראייר ויתרה על חוב של אי.די.בי כלפיה בגובה 17 מיליון שקל. 12% מדסק"ש נמכרו למגה אור תמורת 164 מיליון שקל. עבור מניות מודיעין אנרגיה קיבלו מחזיקי האג"ח 11.9 מיליון שקל, ו־168 מיליון שקל ממכירת 5% ממניות כלל ביטוח שמימשו מחזיקי אג"ח ט"ו. הנאמן הצליח לקבל רק 412 אלף שקל עבור מכירת רוב נכסי האמנות של אי.די.בי מימיו של נוחי דנקנר כבעל השליטה.

 

נאור טרם מכר את המניות בחברת הקריפטו קולו, בחברה המשותפת עם נכסים ובניין המחזיקה נדל"ן בלאס־וגאס, 20% מישראייר, ומניות אי.די.בי עצמה. עם זאת הצליח לגייס לקופת הנשייה יותר מ־400 מיליון שקל, שהעניקו למחזיקים פי 2.5 משווי השפל של האג"ח שברשותם.

 

בין נושי החברה הנותרים בולטים משרד רואי החשבון סומך חייקין, שטוען לחוב של 1.5 מיליון שקל; מישל דהן, שהיה סמנכ"ל כספים בדסק"ש ודורש 2 מיליון שקל; חברת הנאמנות הרמטיק עם 913 מיליון שקל; וסכום דומה לרזניק פז נבו נאמנויות. גם הדירקטורים גיורא ענבר, אלינה פרנקל וארי קנטרביץ דורשים 71-54 אלף שקל. קנית השלום של קבוצת עזריאלי דורשת 800 אלף שקל, ונאמן כלל ביטוח משה טרי כ־24 אלף שקל.

x