$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אחרי המינוי ליו"ר דסק"ש: נחמיאס מפתיע את השוק וחוזר לשלוט בגב-ים

נכסים ובניין של דסק"ש חוזרת לשלוט בגב-ים, זמן לא רב אחרי שאהרון פרנקל ביצע מהלך להשתלטות על החברה; נכסים ובניין רוכשת 13% ממניות גב ים מידי מיטב דש וכלל ביטוח, ותעלה לאחזקה של 43%-44% בחברה

גולן חזני 14:4618.04.21

זמן קצר אחרי שנכנס לתפקיד יו"ר דסק"ש, צחי נחמיאס מפתיע את השוק ומבצע מהלך להגדלת אחזקות נכסים ובניין בגב-ים. מדובר במהלך משמעותי שכן דסק"ש צפויה לעלות בכך לשליטה בגב-ים.  

לכלכליסט נודע כי נכסים ובניין שבשליטת דסק"ש רוכשת 13% ממניות גב-ים ב-850-800 מיליון שקל, דבר שאמור להוביל אותה לאחזקה של 43%-44% בגב-ים. למעשה, דסק"ש חוזרת לשלוט כעת בגב ים. 

 

כאשר נחמיאס היה עסוק ברכישת דסק"ש, הפתיע איש העסקים אהרון פרנקל כאשר החל לרכוש מניות של גב-ים - אחד הנכסים המשמעותיים והאטרקטיביים של דסק"ש.

 

בשוק הוכו אז בתדהמה והיה חשש שנחמיאס יפרוש מהעסקה כתוצאה מ"גניבת הכתר" – השליטה בגב-ים – על ידי פרנקל. נחמיאס התבטא לאורך כל תקופת העסקה בשיחות סגורות ואמר שכל המהלך לרכישת דסק"ש מבוצע מבחינתו בגלל גב-ים. נחמיאס לא יכול היה לפעול אז, כי הוא היה מצוי בשלבי אישור העסקה וידיו הקשורות איפשרו אז לפרנקל להשתלט על גב-ים.

 

אלא שכעת, לאחר שהתיישב על כיסא היו"ר, ידו של נחמיאס כבר מורגשת והוא מבצע מהלך משמעותי ראשון. בימים האחרונים, מתחת לרדאר, הצליחה נכסים ובניין לסכם עם מיטב דש וכלל ביטוח על רכישת 13% שהם החזיקו בגב ים ולעלות בכך ליתרון על פני פרנקל. התשלום יבוצע בהקצאה של מניות נכסים ובניין בהיקף 300 מיליון שקל, מניות ואופציות בסלע נדל"ן וחלק במזומן.

 

פרנקל מחזיק כעת ב-25% עם אופציה לגדול ל-35% באמצעות רכישת מניות גב ים שבידי מגדל ופסגות. חלק מהמטרה בהקצאת המניות של נכסים ובניין בתמורה למניות גב-ים, היה להגדיל את אחזקות הציבור בנכסים ובניין ובכך להחזיר אותה למדד ת"א-125 כדי להציף ערך למשקיעים.

 

במקביל לכך, אישרה רשות התחרות למגה אור לגדול לאחזקה של 29.9% בדסק"ש ללא תנאים, ובכוונת מגה אור לעשות זאת.

 

גיא מני, מנהל ההשקעות במיטב דש אמר כי "מיטב דש גמל ופנסיה פועלת באופן אקטיבי ליצירת ערך והשבחת תיק הנכסים המנוהלים על ידה.

 

"העסקה היום מבטאת את שיתוף הפעולה והבעת האמון בין מיטב דש לבין קבוצת המשקיעים בהובלת מגה אור, שרכשה את מניות דסק"ש מהכונס של אי.די.בי, המובילה מבחינתנו לעסקה אופטימלית המאפשרת מיקסום הרווח לעמיתי קופות הגמל בטווח הקצר והמשך הבעת אמון בדרכה של נכסים ובניין בטווח הארוך".

 

את העסקה הוביל ווליו בייס חיתום

x