$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ישראל קנדה מובילה במכרז לרכישת מתחם בית הנערה בהוד השרון

הגישה את ההצעה הגבוהה מבין שבע חברות - 511 מיליון שקל; המתחם נקרא ע"ש פנימייה לבנות, ונמצא בשליטת עיריית ת"א שהנפיקה את המכרז; מדובר בקרקע היסטורית בת 132 דונם ומיועדת לבניה של 34 דונם

גולן חזני 15:5407.04.21
ישראל קנדה מסתמנת כזוכה במכרז לרכישת מתחם בית הנערה בהוד השרון. לכלכליסט נודע כי החברה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר במכרז של עיריית תל אביב לרכישת הקרקע - 511 מיליון שקל.

 

מדובר בקרקע היסטורית בת 132 דונם בבעלות עיריית תל אביב המצויה בשטחה המוניציפלי של הוד השרון. אלה כוללים חמישה מגרשים לבניית 520 דירות. מגרש שישי תפוס ע"י חוות סוסים ויימכר בהמשך. החלקה המיועדת לבניה היא של 34 דונם והבניינים שצפויים להיבנות עליה, הם של 3-7 קומות.

 

 

בעלי השליטה בישראל קנדה, מימין - ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה, מימין - ברק רוזן ואסי טוכמאייר צילום: אוראל כהן

 

מתחם בית הנערה כולל 620 דונם במערב הוד השרון, מצפון לרחוב הפרדס ומדרום לרחוב הבנים, מתוכם 185 דונם שטחי ציבור ומבנים היסטוריים. כמו גם כ־90 דונם פארקים ירוקים ו־132 דונם הנמצאים בבעלות היסטורית של עיריית תל אביב, לצד עשרות בעלי קרקעות פרטיים ביתרת השטח.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שבע חברות ניגשו והתמודדו במכרז של העיריה. כספי התמורה יכנסו לקופת עיריית תל אביב.

 

במסגרת התוכנית שקודמה הוכרזו מספר מבנים במקום לשימור, ואת עבודות השימור תבצע עיריית הוד השרון מכספי היטל ההשבחה שתקבל לקופתה מאישור התוכנית. עוד כוללת התוכנית פארק בן 100 דונם.

 

במשך 50 שנים ניהלה עיריית תל אביב על הקרקע פנימייה לבנות, שנסגרה בשנת 2000 ועברה ליפו. שם המתחם נקבע בשל הפנימיה. את המבנה השכירה עיריית הוד השרון עבור בית הספר הדמוקרטי אשר פועל במקום עד היום.

x