$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מוטי בן משה רוכש את השליטה בחברת השילוח פריץ

בן משה רוכש 80% ממניות החברה, לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון שקל; פריץ היא אחת מחברות השילוח הגדולות בארץ; הרקע לעסקה: סכסוך בין בעל השליטה בפריץ, אבשלום נוריאל, לקרן החוב ארבל שהלוותה לו 150 מיליון שקל לרכישת מחצית ממניות החברה מידי קרן פורטיסימו

גולן חזני 14:3607.04.21

איש העסקים מוטי בן משה רוכש את השליטה בחברת פריץ, אחת מחברות השילוח הגדולות בארץ. לכלכליסט נודע כי המו"מ בין בן משה ובין אבשלום נוריאל, בעל השליטה בפריץ, מתנהל מזה חודשיים. לפני שעה קלה נחתמה העסקה בין השניים.

 

בן משה רוכש 80% ממניות פריץ, לפי שווי מוערך של כ-300 מיליון שקל. בן משה נכנס במידה מסויימת לנעליה של קרן החוב ארבל שמנוהלת בידי אמיר הסל. ארבל העמידה לפני יותר משנה הלוואה של 150 מיליון שקל לנוריאל כדי שירכוש את חלקה של קרן פורטיסימו בחברה.

 

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

פורטיסימו רכשה ב-2018 50% ממניות פריץ מידי נוריאל ובמהלך חריג מכרה את מניותיה בחזרה לנוריאל במחיר בו רכשה אותן, פחות משנה לאחר מכן.

 

את המימון לרכישת מניות אלה קיבל נוריאל מידי קרן החוב ארבל, אבל הגיע גם עמה לסכסוך בדצמבר האחרון לאחר שארבל העלתה טענות קשות על ההתנהלות הפיננסית של נוריאל מול החברה. בין הקרן לנוריאל סוכם שהוא ינהל מו"מ להכניס משקיע חליפי לחברה, והמשקיע הוא בן משה כאמור וחברת אלון ריבוע כחול.

 

 

משאיות של פריץ במרכז הלוגיסטי של החברה בקיסריה משאיות של פריץ במרכז הלוגיסטי של החברה בקיסריה

 

בן משה רכש את השליטה באלון ריבוע כחול ב-2016 בהשקעה של 600 מיליון שקל, חלקם פנימה לתוך החברה. אלון מחזיקה בשליטה בחברת ריבוע כחול נדל"ן ודור אלון שפועלת בתחום תחנות התדלוק וחנויות הנוחות.

 

פריץ תהיה זרוע פעילות שלישית של הקבוצה, שנכנסת לתחום השילוח. תחום זה זוכה לתנופה בשנה האחרונה, שנת הקורונה, לאור העובדה שקניות רבות של לקוחות מחברות נעשות באמצעות האינטרנט.

 

בן משה צירף לקבוצת העסקים שלו בחודש שעבר את שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר.

 

 

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שי באב"ד מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שי באב"ד צילום: אוראל כהן

 

באבד היה בעבר בכיר בחברת הספנות והשילוח צים.

 

עם מינויו לתפקיד מנהל העסקים של קבוצת אקסטרה הפרטית ואלון רבוע כחול הציבורית (שם הוא ימונה כמנכ"ל), הוא אמור להביא לביטוי את הידע שלו בתחום.

x