$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סיכום במגדל: היו"ר הפורש רוזן יתוגמל ביותר מ-5 מיליון שקל על 3 חודשים

דירקטוריון החברה יתכנס הערב לאשר את תנאי היו"ר המתפטר, שנכנס לתפקידו בתחילת ינואר השנה; כפי שנחשף בכלכליסט, רוזן יעזוב לאחר שהדירקטוריון הבהיר לו כי אם לא יתפטר - יודח; התגמול חורג ממגבלות שכר הבכירים, שעומד על 3.3 מיליון שקל בשנה

גולן חזני 16:3410.03.21
מוטי רוזן סיכם את תנאי הפרישה שלו מתפקיד יו"ר מגדל והוא מתפטר מהתפקיד. רוזן סיכם את התנאים מול היועץ המשפטי של דירקטוריון מגדל עו"ד צבי אגמון שניהל איתו את המו"מ משעות הבוקר. דירקטוריון מגדל יתכנס לאשר את הפרטים ואת הפרישה של רוזן היום ב-17.30.

 

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, רוזן יעזוב לאחר שהדירקטוריון הבהיר לו כי אם לא יתפטר מיוזמתו, הוא יודח. רוזן לא יעזוב בידיים ריקות וסה"כ התגמול שלו ממגדל עשוי להגיע ל-5-6 מיליון שקל, כולל מיליון שקל שהוא אמור היה לקבל עבור בשנה שעברה במענק מיוחד, למרות שנכנס לתפקידו רק ב-3 בינואר. המענק ניתן לו בגין אובדן הזדמנויות.

 

מוטי רוזן מוטי רוזן צילם: אוראל כהן

 

 

בכל מקרה, תנאי התגמול של רוזן כלל לא הספיקו לעבור את אישור אסיפת בעלי המניות של מגדל, והם אמורים היו לעלות לדיון באסיפה ב-5 באפריל, כלומר בעוד כשלושה שבועות.

  

כאמור, גם סעיף זה לא אושר באסיפת בעלי המניות ומכאן שרוזן היה בנחיתות מסויימת במו"מ. עם זאת, דירקטוריון מגדל ביקש למנוע פגיעה גדולה יותר ברוזן שגם כך ספג מכה בכך שהמנכ"ל רן עוז הועדף על פניו, וייענה לרוב דרישותיו.

 

רוזן זכאי לפי החלטת הדירקטוריון שלא אושרה באסיפה, לשכר של 9 חודשים נוספים, שכן הצדדים יכולים להפסיק את ההסכם בהודעה של תשעה חודשים מראש.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לשם כך צריכה מגדל לשנות את מדיניות התגמול שלה שמאפשרת הודעה מוקדמת 6 חודשים מראש. אישור זה אמור להתקבל היום בישיבת הדירטוריון ולאחר מכן באסיפת בעלי המניות, ואם לא יעבור באסיפה יסתפק רוזן בתגמול עבור 15 חודשי עבודה נוספים מרגע הפרישה, כלומר מעט יותר מ-5 מיליון שקל.

 

סעיף נוסף מאפשר לרוזן לקבל דמי ניהול ל-9 חודשים נוספים מיום סיום ההסכם, עבור אי תחרות עם החברה, כלומר סה"כ 18 חודשי שכר, שלפי עלות שכר שנתית של 3.3 מיליון שקל - מגיעים ל-5 מיליון שקלים. מיליון שקל נוספים הוא אמור לקבל כאמור על השנה שעברה, למרות שנכנס לתפקידו רק ב-3 בינואר 2021. המענק ניתן לו בגין אובדן הזדמנויות.

 

סעיפים אלה לא אושרו באסיפת בעלי המניות ומכאן שרוזן היה בנחיתות מסויימת במו"מ. עם זאת, דירקטוריון מגדל ביקש למנוע פגיעה גדולה יותר ברוזן שגם כך ספג מכה בכך שהמנכ"ל רן עוז הועדף על פניו, וייענה לרוב דרישותיו.

  

כך, תנאי הפרישה של רוזן, הם אלה שיובאו לאסיפה להחלטה. המענקים של רוזן אמורים לקבל גם אישור רשות שוק ההון, שכן הסכומים חורגים ממגבלות שכר בכירים, שעומד על 3.3 מיליון שקל בשנה.

x