$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נחום ביתן מחפש מוצא מהפניקס: במו"מ עם יגאל דמרי

לכלכליסט נודע כי בעל השליטה ביינות ביתן במו״מ מתקדם עם יגאל דמרי על הלוואה תמורת ריבית שנתית בגובה 6% ובכפוף לשעבוד הרשת; אם יחתם הסכם בין הצדדים שנפגשים בשעה זו, יוכל ביתן להעביר לבנקים 200 מיליון שקל, ולהשתחרר ממחוייבותו לקבל את העסקה להכנסת הפניקס כמשקיע

נורית קדוש 14:3604.03.21

לא מוותר: רגע לפני שיחלוף המועד האחרון שנקבע להשלמת הכנסת משקיע ליינות ביתן, פועל נחום ביתן למציאת חלופה לעסקאות העומדות על הפרק.

 

לכלכליסט נודע כי ביתן במו״מ מתקדם עם יגאל דמרי על הלוואה תמורת ריבית שנתית בגובה 6% ובכפוף לשעבוד הרשת. העסקה צפויה להתבצע באופן פרטי ולא תחת החברה הציבורית של דמרי.

 

 

יגאל דמרי יגאל דמרי צילום: צביקה טישלר

 

אם יחתם הסכם בין הצדדים שנפגשים בשעה זו, יוכל ביתן להעביר לבנקים כ-200 מיליון שקל, ולהשתחרר ממחוייבותו לקבל את העסקה להכנסת הפניקס כמשקיע.

 

ברקע הדברים, משבר פיננסי מתמשך בקבוצת יינות ביתן שייסד נחום ביתן. המשבר התפתח לאחר רצף עסקאות להתרחבות ובראשן, רכישת כמעט חינם ב-2013 תמורת כ-350 מיליון שקל ורכישת מגה 3 שנים לאחר מכן בתמורה לכ-450 מיליון שקל.

 

מחנק האשראי ולחצי הבנקים אילצו את ביתן לפנות את כיסא הניהול ולהכניס את שלמה רודב כיו״ר. רודב פעל לגייס משקיעים ורקם לפני כשלושה חודשים עסקה עם קבוצה בראשות הפניקס, שתרכוש 45% מהחברה בתמורה ל-400 מיליון שקל.

 

ביתן סירב לקבל את ההצעה, ניסה לפטר את רודב ופעל לגייס חלופות לאפשרות זו. ככל שחלף הזמן והתעצם הקושי להגיע להבנות עם משקיעים שונים ובהם עדי צים, זהבית כהן מאייפקס ואלקטרה צריכה, נרשמה הרעה בהצעת הפניקס שסיימה את בדיקת הנאותות והגישה הצעה להשקעה של 300 מיליון שקל בלבד.

 

הבנקים מצדדים ברודב, ולכן נראה שביתן פנה למסלול של הלוואה, במטרה להשתחרר מהמחוייבויות לבנקים ומרודב עצמו ולקדם הכנסת משקיע לבחירתו.

 

x