$
שווקי חו"ל

ה-FDA אישר את החיסון לקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון

זהו החיסון השלישי שמקבל את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי, אחרי האישורים שניתנו לפייזר-ביונטק ולמודרנה. החיסון ניתן במנה אחת והוא אפקטיבי ב-66% במניעת מחלה קשה ובינונית

חדשות חוץ 07:2128.02.21
מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר הלילה את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון לנגיף הקורונה – בכך מתרחב ארגז הכלים החיסוני של ארה"ב במאבק נגד המגיפה.

 

 

זהו החיסון השלישי שמקבל את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי, אחרי האישורים שניתנו לפייזר-ביונטק ולמודרנה. בשונה מהשניים הקודמים, החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון ניתן במנה אחת בלבד, ותנאי ההעברה וההפצה שלו פשוטים יותר.

 

הממשל מתכוון להעביר בשלב הראשון כבר בשבוע הבא 4 מיליון מנות של חיסון J&J לאזורים שונים בארה"ב. J&J חתמה על הסכם עם ארה"ב לאספקת 100 מיליון מנות עד לחודש יוני והיא הודיעה כי 20 מיליון מנות יסופקו כבר עד לסוף מרץ.

 

החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון צילום: רויטרס

 

 

לפני חודש הודיעה חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון כי שיעור היעילות של החיסון שפיתחה לקורונה, במסגרת המחקר שלב 3 שערכה, עומד על 66%. יעילות החיסון במניעת תחלואה קשה, ארבעה שבועות לאחר שניתן, מגיעה ל-85%.

 

לפני שלושה ימים פורסם כי החיסון של החברה התקרב בצעד נוסף לקראת אישורו הסופי לשימוש. ה-FDA חשף מסמכים המצביעים על כך שהחיסון שניתן במנה אחת בלבד בטוח ועוזר למנוע תחלואה.

x