$
שווקי חו"ל

פאוול: "אנו רחוקים מיעדי האינפלציה והתעסוקה"

בעדותו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט אמר יו"ר הפד, כי עליית התשואות באג"ח האמריקאיות הארוכות משקפת "הבעת אמון מצד השווקים, בכך שמצפה לנו התאוששות חזקה ושלמה"

חדשות חוץ 20:0323.02.21

האינפלציה והאבטלה נמצאות הרבה מתחת ליעדי הבנק הפדרלי, והמשמעות היא שהמדיניות המוניטארית צפויה להישאר כפי שהיא, כך אמר היום  יו"ר הפד  ג'רום פאוול, בעדותו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט.

 

למרות עליה חדה בתשואות האג"ח השנה, אשר לוו בחשש מאינפלציה, פאוול אמר שלחצי המחירים אינם מורגשים והתשקיף הכלכלי עודנו "מאוד לא וודאי". 

 

"הכלכלה נמצאת מרחק רב מיעדי האינפלציה והתעסוקה שלנו, וסביר שייקח זמן מה עד אשר תושג התקדמות משמעותית נוספת", אמר פאוול לוועדה.

 

הוא הוסיף שהפד "מחויב להשתמש במלוא ארגז הכלים שלו כדי לתמוך בכלכלה ולעזור לוודא שההתאוששות מהתקופה הקשה הזאת תהיה חזקה ככל שניתן."

 

עם זאת, בעדות לא התייחס יו"ר הפד ישירות לנושא המרכזי שהסעיר את השוק בשבועיים האחרונים, העלייה בתשואות האג"ח הממשלתי לתקופות ארוכות, לרמות שלא נראו מאז החלה מגפת הקוביד 19.

 

במסגרת שלב המענה לשאלות החברים אמר יו"ר הבנק המרכזי כי "זוהי  הבעת אמון מצד השווקים, בכך שמצפה לנו התאוששות חזקה ובסופו של דבר שלמה".

 

 פאוול ציין שהמגפה "הותירה גם השפעה משמעותית על האינפלציה" אך שבסך הכל היא לא בדרך לרמות המהוות איום על הכלכלה: "לאחר הירידות הגדולות שראינו באביב, המחירים התאוששו חלקית במהלך יתר השנה הקודמת.

 

עם זאת, בכמה מגזרים שנפגעו באופן קשה במיוחד מהמגפה, המחירים נותרו רכים מאד. בסך הכל, על בסיס שנתי, האינפלציה עודנה מתחת ליעדנו לטווח הארוך של 2%," הוא אמר.  

 

יו"ר הפד ג'רום פאוול יו"ר הפד ג'רום פאוול צילום: איי אף פי

 

x