$
שוק ההון

הפניקס מוכרת את קרנות הפנסיה של הלמן אלדובי למיטב דש תמורת 45 מיליון שקל

מיטב דש רוכשת את קרנות הפנסיה במכפיל הכנסות של שנתיים, כלומר מכפיל נמוך יותר מזה שהפניקס רכשה בו את כל בית ההשקעות. לאחר המיזוג יישארו שתי קרנות ברירת מחדל בשוק

אלמוג עזר 09:4623.02.21

הפניקס החליטה לפרק את הלמן אלדובי. לאחר שרכשה את בית ההשקעות, הסכימה החברה למכור את קרנות הפנסיה שבניהול הלמן אלדובי למיטב דש תמורת 45 מיליון שקל.

 

 

שווי קרנות הפנסיה הנרכשות עומד על כ-4.34 מיליארד שקל, נכון לסוף ינואר. איילון מיטב מנהלת כ-14.6 מיליארד שקל בקרן הפנסיה שלה. כלומר השחקן החדש שייווצר ינהל כ-19 מיליארד שקל.

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס צילום: פאביאן קולדורף

 

 

הלמן אלדובי התמזגה לתוך הפניקס לפי שווי של 275 מיליון שקל. ההכנסות של הלמן אלדובי בשלושת הרבעונים הראשונים הסתכמו ב-123 מיליון שקל, במגזר הפנסיה הכניס בית ההשקעות 18 מיליון שקל בתקופה זו. במתווה שנתי, רוכשת מיטב דש את קרנות הפנסיה במכפיל הכנסות של שנתיים, מכפיל נמוך יחסית לשוק ההון ונמוך מעט יותר מהמכפיל בו רכשה הפניקס את כל בית ההשקעות.

 

בהתאם להסכם מכר הקרנות, מיטב דש תרכוש מהמוכרת את מלוא הזכויות בקרנות הפנסיה הנמכרות ומכלול הזכויות. לאחר הרכישה ייוותרו שני שחקנים בענף הפנסיה שמקורם בבתי השקעות ולא חברת ביטוח, הקרן של אלטשולר שחם והקרן של מיטב דש. שתי הקרנות מאופיינות בדמי ניהול נמוכים כתנאי להיותן קרנות ברירת מחדל. כמו כן דמי הניהול הנמוכים עלולים להיות הסיבה למחיר הנמוך בו נמכרת קרן הפנסיה למיטב דש.

 

 

אורי אלדובי אורי אלדובי צילום: אוראל כהן

 

טדי לין, מנכ"ל מיטב דש גמל ופנסיה: "רכישת קרנות הפנסיה החדשות של הלמן אלדובי מהווה נדבך נוסף באסטרטגיית הצמיחה המתמדת של קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי מיטב דש. תחום חיסכון ארוך הטווח, והפנסיה בפרט, הינו מנוע צמיחה לחברה ועם השלמת הרכישה, תנהל החברה נכסי עמיתים בשווי של כ-20 מיליארד שקל בקרנות הפנסיה. אנו מאמינים כי הרחבת מעטפת המעסיקים והלקוחות מולם אנו עובדים, והמשך הובלה בביצועים, יאיצו את צמיחת החברה". 

x