בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דרמה ביינות ביתן: ביתן פיטר את היו"ר רודב ומינה דירקטוריון חדש

נחום ביתן, בעל השליטה ברשת הסופרמרקטים, פיטר את היו"ר רודב וביטל את כרטיס הכניסה המגנטי שלו למשרדי החברה; ביתן מבקש למנוע את המהלך שביקש רודב להוביל היום, לאישור מכירת הרשת להפניקס; ביתן מנסה לסגור עסקה מהירה עם האחים זלקינד או מוטי בן-משה, שמצידו טוען שלא הגיש הצעה לרכישה

גולן חזני 08:0723.02.21

הקרב בין נחום ביתן, בעל השליטה ברשת הסופרמרקטים יינות ביתן, לבין היו"ר שלמה רודב מגיע לשיאו.  

ביתן פיטר את רודב מתפקידו וביטל את הכרטיס המגנטי שמאפשר לו להיכנס למשרדי החברה. זאת כיוון שרודב ביקש לאשר היום (ג') בדירקטוריון החברה את העסקה למכירת השליטה ביינות ביתן לקבוצת הפניקס. מכתב הפיטורים נשלח לרודב כבר אמש מידי פרקליטו של ביתן, במייל.  

נחום ביתן, בעל השליטה ברשת הסופרמרקטים יינות ביתן נחום ביתן, בעל השליטה ברשת הסופרמרקטים יינות ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

 

ביתן הכין שורה של מסמכים משפטיים מטעם שני משרדי עורכי דין, כדי להכשיר את הדחתו של רודב עוד לפני ישיבת הדירקטוריון.

 

בנוסף, מינה ביתן דירקטוריון חדש, בהובלת אבי טולדנו שמונה ליו"ר החדש במקומו של רודב. עוד נודע לכלכליסט כי הדירקטוריון החדש מכונס כבר לישיבה בשעה זו. הישיבה לאישור עסקת הפניקס שכינס רודב נועדה לשעה עשר בבוקר.

 

המצב האבסורדי הוא שדירקטוריון החברה הקודם כלל שני אנשים בלבד, רודב ששימש כיו"ר, ואשר הובא על ידי ביתן עצמו, לדרישת הבנקים, וביתן שאת מקומו מילא אבי טולדנו כדירקטור חליף.

 

לא מדובר במהלך פשוט. רודב מקבל גיבוי של הבנקים הנושים של ביתן, שלא יסבלו מצב של פגיעה בו.

 

בפני ביתן עומדות כרגע ארבע הצעות לרכישת הרשת. המציעים הם הפניקס, אייפקס ועדי צים, רבוע כחול שבשליטת מוטי בן-משה ואלקטרה צריכה של האחים מייקי ודני זלקינד. ככל הנראה, העסקה תיחתם עוד השבוע וביתן ימכור את השליטה בחברה.

 

לעומת ביתן, שמעדיף כרגע את העסקה עם זלקינד או עם בן-משה, רודב תומך בעסקה עם הפניקס, שהגישה הצעה חדשה השבוע.

 

הקרב בין השניים צפוי להיות קשה ואולי אף להגיע לבית המשפט. גורמים בסביבת החברה טוענים כי ביתן נחוש לדחות את ההצעה של הפניקס, ולבחור בהצעה של האחים זלקינד ואלקטרה צריכה או להמשיך את המגעים מול מוטי בן-משה. בן-משה עצמו אמר הבוקר לכלכליסט כי לא הגיש הצעה לרכישת החברה.

 

ההצעה של הפניקס  נמוכה יותר מההצעות האחרות, אבל בעלת היתכנות גבוהה בהרבה, ובשלות, שכן הפניקס בוחנת את העסקה כבר כמה חודשים. גם עדי צים וקרן אייפקס של זהבית כהן מנהלים מגעים ומציעים הלוואה המירה למניות שתשמש לפירעון הבנקים.

x