בורסת ת"א

מגה אור מתרחבת בלוגיסטיקה: רוכשת שטח נוסף להקמת מרכז ענק בבית שמש

בזמן שהיא ממתינה לאישורים לרכישת דסק"ש, מגה אור של צחי נחמיאס חתמה על עסקה לרכישת שטח נוסף ממשפחת וייל בבית שמש - בהמשך להשקעה הראשונית שבוצעה לפני כמה חודשים; שתי הקבוצות יקימו במשותף מתחם לוגיסטי ענק על 320 דונם בעלות מאות מיליוני שקלים

גולן חזני 09:5514.02.21
בשעה שמגה אורממתינה לאישורים רגולטוריים לעסקת רכישת דסק"ש, היא ממשיכה בהרחבת תחום הלוגיסטיקה שלה. הבוקר (א') מדווחת החברה על רכישת מחצית מקרקע בת 163 דונם בבית שמש בתמורה ל-65 מיליון שקל.

 

את מחצית השטח רוכשת מגה אור ממשפחת וויל. זוהי למעשה עסקת המשך לעסקה עליה דיווחה מגה אור לפני מספר חודשים, כך שעתה מגה אור ומשפחת וויל יחזיקו במשותף קרקע בגודל של 320 דונם ביעוד של תעשיה ואחסנה. מדובר בשטח עליו שוכן כיום מפעל המלט הר טוב אשר ישלם שכירות לשותפות.

 

מה דעתך על מניית מגה אור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מגה אור ומשפחת וייל מתכוונות להקים מתחם תעשייתי ענק להשכרה בבעלות משותפת בהשקעה של מאות מיליוני שקלים.

 

למגה אור שורה של פעילויות בתחום הלוגיסטיקה. לאחרונה סיכמה מגה אור עם יבואנית האופנועים עופר אבניר על השכרת שטח של 8,000 מ"ר במודיעין לחמש שנים לפחות. דמי השכירות יעמדו על סכום של 3.5 מיליון שקלים בשנה.

 

בנוסף, לפני כמה שבועות חתמה מגה אור גם הסכם שכירות גדול גם עם חברת רשתות תאורה במודיעין, בשטח של כ-11 אלף מ"ר ל-10 שנים לפחות. דמי השכירות בהסכם זה יעמדו על 5 מיליון שקל בשנה.

 

מלט הרטוב, יצרנית המלט בבעלות הקבוצה, שפועלת בחלק משטח המתחם תמשיך לפעול באותה מתכונת לאחר שנחתם הסכם שכירות ל-5 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות באופן שמבטיח את המשך פעילות ייצור המלט וחומרי הבניה במפעל גם בטווח הארוך.

 

התמורה בגין המגרש תשולם בשלושה תשלומים: 30 מיליון שקל שולמו במעמד החתימה ושני תשלומים נוספים בסך 17.5 מליון שקל ישולמו לאחר שנה ושנתיים ממועד החתימה. בכוונת השותפות להקים פרויקט ענק להשכרה בחלקים שווים בין הצדדים, זאת בהתאם לשימושים המותרים בתב"ע כפי שתהיה במועד בניית הפרויקט.

 

  

 צילום: ורד פיצ׳רסקי

x