$
בורסת ת"א

עסקת ארנה מסתבכת: מגה אור מוכנה לעסקה המקורית, צחי אבו מתנגד

במגה אור של צחי נחמיאס אומרים כי קיבלו את הסכמת ארנה גרופ לקיים את ההסכם ביניהן מלפני שנה תמורת 135 מיליון דולר; זאת, שלושה ימים אחרי שצחי אבו חתם על הסכם לרכישת ארנה; העסקה המקורית גבוהה ב-5 מיליון דולר מזו שעליה חתם אבו; הערכות: נחמיאס מעוניין בסיום הסאגה המשפטית

גולן חזני 14:2408.02.21
קרב ענקים סביב ארנה גרופ: שלושה ימים אחרי שאיש העסקים צחי אבו חתם על הסכם לרכישת השליטה בחברה מידי מרכוס וובר, מדווחת לפני דקות אחדות מגה אור של צחי נחמיאס כי קיבלה את הסכמתה של ארנה גרופ לקיים את ההסכם ביניהן מלפני שנה.

 

על פי אותו הסכם רכשה מגה אור שבשליטת נחמיאס את השליטה בארנה גרופ תמורת 135 מיליון דולר, 5 מיליון דולר יותר מהעסקה שבה רכש ביום שישי צחי אבו את השליטה מוובר.

 

 

צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור צחי נחמיאס, בעל השליטה במגה אור צילום: לימור זפרני

 

נחמיאס הודיע כעבור שלושה חודשים על נסיגה מהעסקה לאור הרעה מהותית בממכר, לאחר שקניון ארנה בנהריה - אחד משני הנכסים העיקריים של החברה - הוצף.

 

וובר יצא לקרב מול נחמיאס וסירב להחזיר לו את הפיקדון בסך 75 מיליון שקל שהשאיר לעסקה, ובין הצדדים מתנהל קרב משפטי. וובר תובע לאכוף את ההסכם מול נחמיאס, והודיע לנחמיאס ביום חמישי בערב כי בידיו עסקה למכירה תמורת 130 מיליון דולר. וובר הודיע לנחמיאס כי הוא מוכן למכור את ארנה תמורת 135 מיליון דולר או שימשיך בתביעות בבית המשפט.

 

נחמיאס הודיע כי הוא מוכן לרכוש את ארנה במחיר המקורי בתנאי שלא יהיו תביעות כלשהן בין הצדדים. וובר לא חזר עד כה עם תשובה, ולפי הדרישה של נחמיאס, עליו לשוב עם תשובה עד הערב ב-18:00. אם יסכים למכור לנחמיאס, תתבצע העסקה ב-135 מיליון דולר.

 

עם זאת, אבו איננו מתכוון לוותר על העסקה, במיוחד אחרי שמניית ארנה זינקה בימיים האחרונים ב-200%, והוא ידרוש מוובר לקיים את ההסכם עמו. ההערכות בשוק הן שנחמיאס מעוניין יותר מאשר ברכישת ארנה, בסיום הסאגה המשפטית מול ארנה ולקבל את הפיקדון של 75 מיליון שקל בחזרה. עד הערב ניתן יהיה לראות לאן נוטים הדברים.

 

x