$
שוק ההון

אסטרזניקה הרוויחה 2 מיליון דולר בלבד מהחיסון לקורונה ב-2020

החברה הבריטית הצהירה בעבר כי אין בכוונתה להרוויח מהחיסון שפיתחה במהלך המגפה. מכירות אסטרזניקה עלו ברבעון הרביעי ב-10% ל-25.8 מיליארד דולר

חדשות חוץ 10:2311.02.21

חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה דיווחה על רווח של 2 מיליון דולר בלבד ב-2020 מהחיסון נגד הקורונה ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד, שהעלה את החברה לכותרות. 

 

בחברה כבר התחייבו כי אין בכוונתם להרוויח מהחיסון שפיתחו נגד קורונה "במהלך המגפה", וכי יפיצו אותו בלי רווח במדינות מתפתחות עם הכנסה בינונית ונמוכה. החל מהרבעון הבא היא תרשום את הרווח ממנו בנפרד.

 

 

עוד דיווחה החברה על עלייה של 10% במכירות מוצרים ב-2020, שהסתכמו בשנה שעברה ב-25.8 מיליארד דולר, זאת לאחר שברבעון הרביעי נרשמה עלייה של 12% במכירות ל-7.4 מיליארד דולר. כלל ההכנסות בשנה שעברה עמדו על 26.6 מיליארד דולר.

  

בתגובה לתוצאות מסר המנכ"ל פסקל סוריוט, כי הביצועים בשנה שעברה מייצגים "צעד משמעותי קדימה עבוד אסטרהזניקה. על אף ההשפעות של המגפה, סיפקנו צמיחה דו ספרתית בהכנסות". עוד הוסיף כי "ההישגים הקבועים בקנה שלנו, הביצועים המתקדמים של העסק שלנו והפיתוח של החיסון מצביעים על כל מה שנוכל להשיג".

 

החיסון של אסטרהזניקה ואוניברסיטת אוקספורד אמנם בעל שיעור אפקטיביות נמוך יותר משל החיסונים של פייזר ומודרנה, אך הוא זול יותר וקל יותר לאחסון ולשילוח.

אסטרזניקה אסטרזניקה צילום: University Of Oxford

 

 

 

 

x