$
קנאביס

קרן ספרה תהפוך לבעלת ענין בחברת הקנאביס תיקון עולם

הקרן תשקיע כ-12 מיליון שקל עבור כ-5.15% ממניות חברת הקנאביס תיקון עולם קנביט פארמסוטיקלס, ותהפוך לבעלת עניין בחברה, לצד חברת הביטוח והגמל הפניקס המחזיקה בשיעור מניות דומה

צלי גרינברג 13:2428.01.21
חברת תיקון עולם קנביט פארמסוטיקלס דיווחה היום (ה') כי קרן ספרה תהפוך לבעלת עניין בה לאחר שהקצתה לה 5.15% ממניותיה במסגרת הנפקת מניות פרטית, תמורת כ-12 מיליון שקל.  
מדובר בהנפקת כ-2 מיליון מניות חדשות במחיר של 5.75 שקל למניה, הנחה של 2.7% על מחיר הנעילה של המניה אתמול, שהיה 5.91 שקל.  
חממת קנאביס של תיקון עולם חממת קנאביס של תיקון עולם

 

 

בעקבות ההנפקה יירד ברק רוזן, בעל השליטה בחברה, לאחזקה של 18.5% ממניות החברה, מ-19.5% קודם לכן. חברת הביטוח והגמל הפניקס-אקסלנס תישאר בעלת עניין בה עם אחזקה של 5.31%, אחרי שירדה מאחזקה של 5.6%.

 

ספרה, שבניהול אורי גולדפרב, מנהלת כיום השקעות בהיקף של כ-6 מיליארד שקל באמצעות חמש קרנות גידור. שתיים מהקרנות מתמקדות בהשקעות במניות של חברות ביוטק ורפואה, שתיים נוספות משקיעות במניות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בתל אביב, והקרן החמישית משקיעה במניות גלובאליות, בעיקר בארה"ב.

 

קרן ספרה היא קרן הגידור הוותיקה והגדולה בישראל. היא נוסדה בשנת 2004 על ידי ישראל מור, דורון ברין ורון סנטור. על פי מידע שהגיע לכלכליסט, קרן ספרה הישראלית, שהיא אחת מהקרנות המשקיעות במניות הנסחרות בבורסה בתל אביב, הניבה מאז הקמתה ועד סוף 2020 תשואה של כ-500%, לעומת מדד תל אביב 125 שעלה 193% באותה תקופה.

 

בכך מצטרפת קרן ספרה לקרן הגידור הישראלית נוקד, שבניהול רועי ורמוס ושלומי ברכה, שכבר במרץ 2020 השקיעה כ-8 מיליון שקל לרכישת כ-2.8% ממניות חברת הקנאביס הציבורית פנאקסיה ישראל, ושלושה חודשים לאחר מכן הובילה גיוס של 38 מיליון שקל באינטרקיור עם השקעה של כ-10 מיליון שקל עבור כ-2.2% ממניות חברת הקנאביס הציבורית.

 

הבוקר נחשף בכלכליסט כי תיקון עולם חתמה על הסכם עם קופת חולים מאוחדת להנפקת קנאביס רפואי עבור מבוטחי האחרונה. גורמים בשוק ההון מעריכים כי המהלך יגדיל את הכנסות החברה בעד כ-70 מיליון שקל, וכי הוא יוביל לכניסת שאר קופות החולים ועתיד לשנות את שוק הקנאביס הישראלי.  
x