$
שווקי חו"ל

נחשף בכלכליסט

הכנסות טאבולה נחשפות: 375 מיליון דולר ב-2020, רווח תפעולי תזרימי של 100 מיליון דולר

בדרך לנאסד"ק: חברת הספאק ION אישרה את הדיווח בכלכליסט - תתמזג עם טאבולה בעיסקה שתשקף שווי של 2.6 מיליארד דולר לטאבולה; ION הבטיחה גיוס של 285 מיליון דולר, והעיסקה צפויה להיסגר סופית ברבעון השני של 2021

גולן חזני 15:1325.01.21

טאבולה רשמה ב-2020 הכנסות של 1.2 מיליארד דולר, לפי הדיווח של ION, מתוכם קיבלה טאבולה עצמה 375 מיליון דולר (היתר הן הכנסות שנשארות בידי פלטפורמות הפרסום). ה-Ebitda, הרווח התפעולי התזרימי, עמד על 100 מיליון דולר.  חברת הארנק ION אישרה בשעה 14.00 את הדיווח של כלכליסט מהשעות האחרונות על חתימת המיזוג עם חברת התוכן טאבולה - בדרך לבורסת נאסד"ק.

 

החברה הבטיחה גיוס של 285 מיליון דולר בסה"כ כולל משני גופים מוסדיים ומשקיעים נוספים, בהשקעה פרטית (PIPE). העיסקה צפויה להיסגר סופית ברבעון השני של 2021. חברת ספאק היא חברה יעודית ריקה מתוכן שמגייסת הון ומוקמת לצורך רכישת חברה פרטית והכנסתה למסחר בנאסד"ק.

  

 

אדם סינגולדה אדם סינגולדה

 

לאחר המיזוג תעמוד קופת המזומנים של טאבולה, שהוקמה ומנוהלת בידי אדם סינגולדה, על 600 מיליון דולר, והיא מתכננת השקעה של 100 מיליון דולר במהלך 2021 בחברות של מסחר אלקטרוני, בינה מלאכותית, ומחקר ופיתוח.

 

עד לעיסקה גייסה טאבולה 160מיליון דולר ובקופתה היו 240 מיליון דולר, רווחי השנים האחרונות.

 

"טאבולה יוצאת למסע חדש ומלהיב כחברה ציבורית, ציון הדרך מתאפשר רק על ידי שנים של שותפויות מהימנות עם עשרות אלפי נכסים דיגיטליים ומפרסמים שאני רוצה להודות להם באופן אישי על האמונה בטאבולה ובי במשך שנים", אמר סינגולדה בהודעה לעיתונות.

 

"היום אנו גאים בצוות Taboola שהפך אותנו לנוכחים בכל מקום ברשת ובעזרתם להביא לשוק את הטכנולוגיה המגדירה את הקטגוריות שלנו. מלבד הטכנולוגיה והצוות שלנו, ההצלחה של Taboola בנויה על רעיון פשוט - לספק ערך לשותפים שלנו באופן בו אנו גדלים רק אם השותפים שלנו גדלים, בצורה של win-win אמיתי", הוסיף.

 

לסיום אמר סינגולדה, "ככל שאנו מתקדמים, קיימת הזדמנות עצומה לטאבולה להמשיך להיות המובילה ברשת. במהלך עשר השנים הבאות אני רואה את טאבולה צומחת לתחומים כמו מסחר אלקטרוני, משחקים, יישומים ואני רואה את ההמלצות האלה בכל מקום, בכל מכשיר. מהטלוויזיות הביתיות, דרך המכוניות של אנשים, באמצעות פודקאסטים וטקסטים. ועד לאודיו מהאינטרנט הפתוח".

 

גלעד שאני, מנכ"ל ION: "חיפשנו להתמזג עם מובילה טכנולוגית עולמית עם DNA ישראלי וגילינו זאת בטאבולה. השילוב של שותפויות ארוכות טווח שנבנתה על ידי החברה עם אלפי נכסים דיגיטליים פתוחים ברשת, גישה ישירה שלהם למפרסמים, טווח עולמי עצום וטכנולוגיית בינה מלאכותית מוכחת, מאפשרת לטאבולה לספק ערך משמעותי לשותפים שלה אנו שמחים להצטרף לסיבובים המוקדמים של מסע הצמיחה הזה לצד צוות מנהלים קבוע עם רקורד חזק של ביצוע יוצא דופן".

  

לפני ארבעה חודשים פוצצה עסקת טאבולה-אאוטבריין, שבה היו אמורות שתי החברות להתמזג לחברה אחת בשווי 2.5 מיליארד דולר. בעקבות הפסקת המגעים פנו שתי החברות לוול סטריט כל אחת בנפרד כשאאוטבריין צפויה לבחור בדרך של הנפקה רגילה.

  

קבוצת ION הוקמה ע"י צמד הבנקאים לשעבר יונתן הלף וסטיבן לוי. באוקטובר האחרון הנפיקה את חברת הספאק, שגייסה 259 מיליון דולר (החברה נסחרת כיום ב-365 מיליון דולר תחת הסימבול IACA) עבור איתור חברה פרטית למיזוג. מטרת הספאק הוגדרה מראש כרכישת חד-קרן מהמזרח התיכון – כלומר מישראל. את הספאק מובילים יהונתן קולבר, גלעד שני, אברום גילברט ואנתוני רייך. 

 

קרדיט סוויס וג'יי. פי מורגן ליוו את טאבולה בעיסקה, בנק קואן ליווה את ION. משרד עו"ד מיתר ליווה את העיסקה.

 

 

x