$
שוק ההון

ברנמילר תספק מערכות אגירת אנרגיה לשוק הברזילאי

החברה פיתחה מערכת ייצור קיטור המבוססת על אגירת אנרגיה, שסופקה ל-Fortlev Energia Solar Ltd הברזילאית בעלות של כ-400 אלף דולר. "המערכת תאפשר לקחת גורמים מזהמים כמו גזם חקלאי ועירוני לאנרגיה זולה וזמינה לתעשייה בישראל ובברזיל"

ליאור גוטמן 09:2517.01.21

חברת האנרגיה המתחדשת ברנמילר השלימה לפני מספר ימים את כלל מבחני ההפקה והסנכרון של מתקני אגירת אנרגיה לסקטור המים בברזיל.

 

מדובר במערכת ייצור קיטור שמבוססת על אגירת אנרגיה, שלפי דיווחי החברה סופקה לפני כחודשיים ל-Fortlev Energia Solar Ltd הברזילאית בעלות של כ-400 אלף דולר.

  

 

ברנמילר סיימה את ייצור וצלחה את כלל המבדקים, ועד להגעה של מוצר מוגמר שיועבר ללקוח הנוכחי כמו גם ללקוחות אחרים ברחבי המדינה.  

דורון ברנמילר משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג'י דורון ברנמילר משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג'י

 

 

"סיום פיתוח הקמת והרצת מערכת האגירה התרמית מהווה ציון דרך משמעותי ביותר עבור החברה. פרויקט מסוג זה הינו הראשון מסוגו המשלב טעינה מגזרי עץ ושילוב הטכנולוגיה הייחודית של ברנמילר. אנו צופים כי פריצת דרך זו תוביל את הדרך לפרויקטים רבים נוספים מסוג זה בברזיל ובאירופה ובישראל", טוען דורון ברנמילר, משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג'י.

 

לדבריו מערכת מסוג זה תאפשר הפיכת אחד הגורמים המזהמים ביותר בישראל, גזם חקלאי ועירוני לאנרגיה זולה וזמינה לתעשייה בישראל בדומה לפרויקט שאותה מקדמת החברה עבור מחלבת יטבתה.

 

"זוהי הוכחת היתכנות מסחרית חשובה כפרויקט דגל ראשון של החברה בשוק הברזילאי, אחד משווקי המטרה העיקריים של החברה ואבן דרך חשובה בשיתוף הפעולה עם חברת FORTLEV, כזו שתייצר לה אנרגיה זמינה וזולה עם החזר השקעה של כ 3 שנים", הוא מחדד. למעשה בברנמילר מסמנים את השלמת ההתקנה כנקודת זינוק לכלל השוק הברזיאלי עם אפשרות להצבת מערכות רבות ודומות בכל רחבי המדינה תוך ניצול פסולת העץ (ביומאסה) שיש במדינה ליצירת אנרגיה ואגירתה.

 

ברנמילר החלה את דרכה כחברה שמייצרת פתרונות ייצור ואגירת חשמל "ירוק" תוך שימוש בטכנולוגיה תרמו סולארית,אולם בשנים האחרונות היא הסבה את הייצור ליצירת מערכות אגירת אנרגיה. לחברה מזכרי הבנות בברזיל ובאיטליה, ומתקן חלוץ שהורם במישור רותם בישראל עם תעריף מובטח של כ-85 אג' לקילוואט/שעה.

 

x