$
בורסת ת"א

רני צים גייסה חוב של 250 מיליון שקל, בסדרה צמודה ובריבית של 1.08%

המוסדיים הזרימו להנפקת האג"ח ביקושים בסכום של 650 מיליון שקל, והריבית המקסימאלית שעמדה במכרז על 2.25% נחתכה בהתאם; רני צים: "כשכל השוק נכנס למגננה רצנו ועשינו עסקאות"

חזי שטרנליכט 09:1817.01.21

הסתיים גיוס החוב ברני צים מרכזי קניות, שהציגה  במקביל להנפקת האג"ח תוכנית התרחבות שכוללת בין היתר קניונים בטירה, טייבה ורהט. הגופים המוסדיים הזרימו במכרז המוסדי 650 מיליון שקל והחברה החליטה לגייס 250 מיליון שקל. הביקושים הגבוהים חתכו את הריבית שתשלם החברה, מריבית מקסימלית של 2.25% שנקבע במכרז לריבית של של 1.08%.

 

אגרות החוב (סדרה ב') הן צמודות ובמח"מ של 6.4 שנים. הן מגובות בבטוחות שכללו שעבוד ראשון קבוע על הנכסים בבית שאן, ערד ונוף הגליל. מועד הפירעון הסופי של האגרות מתוכנן לחודש מרס 2028. הן מדורגות על ידי חברת S&P מעלות בדירוג A-. את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ולצידם רוסאריו חיתום, מגדל בנקאות להשקעות, יוניקורן קפיטל ואר.אי חיתום. במכרז המוסדי השתתפו, כך לפי ההערכות, ילין לפידות, מור, מיטב דש, אנליסט, פסגות, אלטשולר שחם וחברת הביטוח הראל.

 

רני צים בעל השליטה (64.45%) בחברה הנושאת את שמו אמר בשיחה עם כלכליסט: "מהרגע שהבנו את המשמעות של הסגר הראשון ואלה שבאו אחריו, פתחנו חמ"ל מבצעים וביצענו הערכות מצב", מציין צים כשהוא מתייחס לשנת 2020.

 

"כינסנו את הדירקטוריון והערכנו כמה זמן הולך להיות הסגר ומה תזרים המזומנים שיהיה לנו. הערכנו בכמה נוכל לוותר לשוכרים על דמי שכירות. הרגשנו מאוד בנוח ועברנו מהגנה להתקפה. כשכל השוק נכנס למגננה רצנו ועשינו עסקאות. עשינו עסקה בגני תקווה באמצע הקורונה, מימשנו ורשמנו שמוערך בין 35-45 מיליון שקל שצפוי להתבטא ברבעון הראשון של 2021".

 

"בשנה הקרובה אנחנו נפתח 4 מתחמים שונים. במרכז בגני תקווה נתחיל למסור חנויות בעוד חודשיים. במתחם בכפר סבא נפתח סניף של אושר עד באמצע השנה. הקניון שהקמנו בטירה הולך להיפתח ביולי ובבית שאן הקמנו מתחם אוכל של 15 מסעדות וחנויות רחוב שייפתח גם כן השנה".

 

ה-NOI של החברה הסתיים בתום תשעת החודשים הראשונים של 2020 ב-29.3 מיליון שקל, שמגלמים קצב שנתי של 39 מיליון שקל. לכן לפי ההערכה של צים החברה צפויה להגיע לקצב NOI שנתי של 80 מיליון שקל עד לסוף 2023.  

 

רני צים רני צים צילום: מאיר אדרי

 

 

x